Gretsch G5230T Electromatic Jet FT

Newsy
Pozostałe artykuły marki GRETSCH
Gretsch G5230T Electromatic Jet FT

Najnowszym modelem, który zasilił rodzinę gitar Jet z serii Electromatic firmy Gretsch jest G5230T Electromatic Jet FT Single-Cut z systemem Bigsby.

W tym roku mija 65 rocznica wprowadzenia na rynek modelu Jet, który zadecydował o charakterystycznym brzmieniu wielu gitarowych sław. Nowy G5230T Electromatic Jet FT ma za zadanie uchwycić wszystkie esencjonalne cechy brzmienia tego kultowego dziś modelu.

Za klasyczne brzmienie G5230T Electromatic Jet odpowiada między innymi mahoniowy korpus z komorami rezonansowymi z topem z laminatu klonowego oraz czarno-białym bindingiem. Gryf wykonano z mahoniu i wieńczy go podstrunnica z orzecha czarnego oraz biały binding. Promień podstrunnicy wynosi 12" i umieszczono na niej 22 progi medium jumbo oraz markery typu Thumbnail wykonane z pearloidu. Gitara została wykończona na wysoki połysk w trzech wersjach kolorystycznych topu - Black, Firebird Red oraz Airline Silver z pickguardami w kolorze srebrnym i czarnym (w wersji Airline Silver). Menzura instrumentu wynosi 24,6" (625 mm).

G5230T Electromatic Jet posiada siodełko główki z syntetycznej kości, mostek Adjusto-Matic wyposażony w licencjonowane tremolo Bigsby przykręcone do korpusu oraz klucze die cast z okrągłymi główkami. Instrument uzbrojono w parę pickupów Blacktop Filter'Tron regulowanych trzypozycyjnym przełącznikiem oraz regulatorami Volume (oddzielnymi dla każdego przetwornika), Master Volume i Master Tone.

https://www.gretschguitars.com