RockBoard MOD 7 - nowy moduł typu All-in-One

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki ROCKBOARD
RockBoard MOD 7 - nowy moduł typu All-in-One

RockBoard prezentuje nowy moduł MOD 7 opracowany z myślą o wyciągnięciu wszystkiego co najlepsze z pedalboardu użytkownika.

RockBoard MOD 7 USB Audio Interface Patchbay oferuje łatwy w użyciu interfejs audio, który nie posiada specjalnych wymagań sprzętowych. Co więcej, MOD 7 pełni także rolę aktywnego DI boxa, a także oferuje prostą organizację wchodzących i wychodzących połączeń pedalboardu - zarówno pedalboardu RockBoard, jak i innych marek.

Interfejs USB daje możliwość bezpośredniego połączenia z PC czy MAC, co pozwala na nasycenie brzmienia cyfrowymi wtyczkami, czy nagrywanie sygnału bezpośrednio z pedalboardu. Dodatkowo, istnieje możliwość przesłania przetworzonego sygnału z powrotem do zbalansowanego wyjścia DI, które można połączyć z mikserem czy zestawem nagłośnienia, jednocześnie dwa niezbalansowane wyjścia posłużą tu do monitoringu lub wysłania sygnału prosto do wzmacniacza gitarowego. Jeśli nie masz ze sobą DAW, nie jest to problem – wystarczy że przełączysz MOD 7 w tryb bypass i użyjesz wyjścia UNBAL OUT 1 do napędzenia wzmacniacza, bez używania sekcji interfejsu MOD 7. Moduł patchbay pozwoli na poprowadzenie wszelkich połączeń pod pedalboardem i wyprowadzenie ich na przód, co zapewni centralny dostęp do sygnału i jeszcze bardziej uporządkuje pedalboard.

Specyfikacja:

· urządzenie All-in-One, interfejs audio USB oraz patchbay dla pedalboardów
· pozwala na nagrywanie i cyfrowe przetworzenie sygnału, poprzez DAW i pluginy
· nie wymaga konkretnych sterowników czy oprogramowania
· zintegrowany, aktywny DI box
· urządzenie kompatybilne z PC i MAC
· zintegrowana funkcja bypassu dla użycia bez połączenia USB
· funkcja bypass oraz mute z alternatywną aktywacją przez przełącznik nożny (przełącznik nożny nie jest częścią zestawu)
· konwersja sygnału A/D dynamika: 89 dB, D/A dynamika: 93 dB
· obsługiwane próbkowanie: 44.1 kHz i 48 kHz, całkowite zniekształcenie harmoniczne na poziome (THD): < 0.01% (pomiar z min. gain)
· stosunek sygnału do szumu: 89 dB, zakres częstotliwości: 50 Hz - 20 kHz (+/- 0.05 dB)
· pasuje do otworów montażowych MOD w pedalboardach RockBoard, kompatybilny także z wieloma innymi pedalboardami
· działa jako centralny punkt dostępu do sygnału Twoich efektów
· zdejmowana przednia płyta pozwala na mocowanie pod spodem lub na wierzchu pedalboardu
· 4x gniazda 6,3 mm / 1/4" stereo thru (TRS), 1x gniazdo XLR / 6,3 mm / 1/4" (TRS) combo input, 1x gniazdo USB Type B input / output, 2x gniazda 6,3 mm / 1/4" (TS) unbalanced output, 1x gniazdo XLR balanced output, 1x gniazdo 6,3 mm / 1/4" (TRS) footswitch input
· zasilanie z USB (5V DC), brak zasilania bateryjnego, pobór prądu 200 mA, możliwe pasywne działanie (tylko patchbay, bez funkcji interfejsu audio, czy aktywnego DI box)
· wymiary z przednią płytą : (S x G x W) 175 x 85 x 47 mm
· wymiary bez przedniej płyty (S x G x W) 160 x 85 x 33 mm
· waga 470 g
· zawiera śruby montażowe i nakrętki

RockBoard MOD 7 będzie dostępny od połowy listopada w cenie ok 455 PLN.

https://www.rockboard.de
www.w-distribution.de