Jackson X Series Dinky Arch Top DKAF7 MS oraz DKAF8 MS

Newsy
Pozostałe artykuły marki JACKSON
Jackson X Series Dinky Arch Top DKAF7 MS oraz DKAF8 MS

Wśród najnowszych propozycji firmy Jackson znalazły się nowe, siedmio- i ośmiostrunowe modele X Series Dinky Arch Top DKAF7 MS oraz DKAF8 MS.

Gitary Jackson X Series Dinky Arch Top DKA MS w wersji siedmio- i osmiostrunowej zostały zaprojektowanie z myślą o jak największej ergonomii, czemu ma służyć między innymi podwójna długość menzury, co poprawia komfort gry i wpływa na lepszą intonację.

Modele posiadają korpusy z mahoniu, wykończone satynowo w wersji Stained Mahogany, z wypukłym topem (arched top). Jednoczęściowy klonowy gryf wyposażono w grafitowy pręt wzmacniający, przykręcono do korpusu czterema śrubami oraz połączono z główką metodą scarf joint. Podstrunnicę o zmiennym promieniu 12" - 16" wykonano z ciemnego palisandru i uzbrojono w 24 progi jumbo oraz markery w kształcie kropek położone przy górnej krawędzi. Główki Jackson AT-1 posiadają zamknięte, firmowe klucze Jacksona rozmieszczone w układzie 4+3 (cztery na górze) (DKAF7 MS) i 4+4 (DKAF8 MS).

Jackson X Series Dinky Arch Top DKAF7 MS

Jackson X Series Dinky Arch Top DKAF8 MS


Gitary cechują się zmienną menzurą wynoszącą 25,5" - 27" w modelu DKAF7 MS i 26" - 28" w wersji ośmiostrunowej. Do zmiennej menzury instrumentu dopasowano mostek, który posiada indywidualne, ukośnie ułożone siodełka. Szerokość siodełka gryfu, wykonanego z czarnego tworzywa sztucznego wynosi - w zależności od ilości strun - 1,875" (47,6 mm) i 2,165" (55 mm).

Obydwa Jacksony posiadają parę nieosłoniętych humbuckerów z rdzeniem sztabkowym, oczywiście w wersji siedmio- i ośmiostrunowej. Elektronikę uzupełniają pokrętła Volume i Tone oraz trzypozycyjny przełącznik.

Gitary Jackson X Series Dinky Arch Top DKAF7 MS oraz Jackson X Series Dinky Arch Top DKAF8 MS trafią do oferty w październiku 2017.

http://www.jacksonguitars.com/