TC Electronic Staccato ’51

Newsy
Pozostałe artykuły marki TC ELECTRONIC
TC Electronic Staccato ’51

Staccato ’51 to kolejny head basowy firmy TC Electronic, który ma szansę narobić sporo szumu. Wzmacniacz sygnowany jest przez Francisa Rocco Prestię z zespołu Tower Of Power

Ostatni head basowy firmy TC Electronic - RH450 - narobił sporo zamieszania i zdobył wiele nagród. Testowaliśmy go także w numerze 8/2009 Gitarzysty. Z tym większą przyjemnością możemy przedstawić Wam kolejny head, tym razem sygnowany przez Francisa Rocco Prestię z zespołu Tower Of Power: Staccato ’51.

Nazwa produktu nawiązuje do ważnej daty w życiu artysty, który urodził się 7 marca 1951 roku. Staccato ’51 to zmodyfikowana i ulepszona według wskazówek Rocco wersja wzmacniacza RH450, a więc połączenie technologii Klasy D z firmowym patentem TC Electronic o nazwie Active Power Management. Kluczowe dla Staccato ’51 są sekcje Classic Tone, Tube Tone oraz Spectra Comp, które dostosowane zostały do potrzeb Prestii.

Head TC Electronic Staccato ’51 może współpracować zarówno z aktywnymi jak i pasywnymi pickupami. Przetwornik DI został galwanicznie odizolowany od reszty układu. Nie trzeba się tu martwić nie tylko o przydźwięki czy pętle mas, ale także o dłogość kabli - do Staccato ’51 można podpiąć do 100m kabla bez obawy o utratę jakości dźwięku.

Zasilacz automatycznie wykrywa napięcie zasilające head, dzięki czemu możemy grać wszędzie gdzie płynie prąd pomiędzy 90 a 240 V. Do dyspozycji muzyka jest tutaj 450 W mocy (800 W w szczycie). Wszystkie te cechy w połączeniu z przyjaznymi dla użytkownika wymiarami i wagą zaledwie 4 kg pozwalają przypuszczać, że TC Electronic Staccato '51 będzie równie często nagradzany co jego poprzednik...