PRS S2 VR Vela - nowa sygnatura Vernona Reida

Newsy
Pozostałe artykuły marki PRS
PRS S2 VR Vela - nowa sygnatura Vernona Reida

Firma PRS przygotowała nowy, limitowany model z serii S2 - sygnowany przez Vernona Reida S2 VR Vela.

PRS S2 VR Vela został opracowany wspólnie z gitarzystą i założycielem Living Colour, Vernonem Reidem. Gitara o kształcie korpusu Vela została wyposażona w szereg indywidualnych rozwiązań wybranych przez Reida: "Uwielbiam wygląd, brzmienie i odczucia z gry, jakie daje ta gitara. Myślę, że dla gitarzysty ważne jest, aby jego instrument był w stanie zabrać go w najróżniejsze miejsca. To ten typ gitary, która zaprasza do eksperymentów i po prostu do dobrej zabawy. Bez względu na to, jaką muzykę chcesz grać i do czego ją podłączysz."

Korpus PRS S2 VR Vela wykonano z mahoniu, podobnie jak gryf o profilu V. Do budowy podstrunnicy użyto palisandru i umieszczono na niej 22 progi oraz klasyczne dla marki markery w kształcie ptaków. Unikalny, kolorowy pickguard został zaprojektowany osobiście przez Vernona Reida.

Instrument wyposażono w dwa pickupy PRS HFS, które dostarczają agresywne brzmienie z czystym górnym pasmem oraz mocnym pasmem środkowym i basami. Humbuckery sterowane są regulatorami Volume i Tone oraz pięciopozycyjnym suwakowym przełącznikiem. Mostek Floyd Rose 1000 Series Tremolo zapewnia dodatkowe możliwości tonalne oraz swobodę w grze techniką dive bomb bez ryzyka rozstrojenia gitary. Na główce umieszczono blokowane klucze PRS Low Mass Locking.

PRS S2 VR Vela dostępny jest w dwóch typach wykończenia: Black i Egyptian Gold, obydwa z niklowanym osprzętem. Ilość egzemplarzy jest ograniczona i instrument będzie oferowany autoryzowanym dilerom między 8 sierpnia a 30 września.

http://www.prsguitars.com/
http://fxmusic.com.pl/