Limitowane, 10-watowe edycje lampowych wzmacniaczy Blackstara

Newsy
Pozostałe artykuły marki BLACKSTAR
Limitowane, 10-watowe edycje lampowych wzmacniaczy Blackstara

Blackstar z okazji 10-lecia istnienia zaprezentował trzy 10-watowe comba lampowe oparte na kultowych seriach wzmacniaczy brytyjskiej marki: Artisan, Artist i Series One.

Każdy ze wzmacniaczy odnosi się do wymienionych wyżej linii lampowych konstrukcji Blackstara - Artisan, Artist i Series One, prezentując w małej formie rasowe, charakterystyczne dla każdej z serii, lampowe brzmienie.

 

Blackstar Artisan 10 AE wykorzystuje lampę EL34 i dostarcza mniejszego gainu oraz klasycznej brytyjskiej, ciepłej barwy crunch, która wspomagana jest podbiciem Boost, dzięŻi czemu uzyskać można rytmiczny, rockowy sound czy solówki w stylu Billy'ego Gibbonsa.

 

Blackstar Artist 10 AE to konstrukcja z lampą 6L6 oferująca jasne, czyste brzmienie, dynamiczny crunch oraz nasyconą, legatową barwę solową, inspirowane pedałem HT-Drive.

 

Blackstar Series One 10 AE napędzany jest lampą KT-88 i bazuje na legendarnym już wzmacniaczu Series One-200. Cechuje go wysoki headroom i zwiększona dynamika nowoczesnej barwy czystej oraz high-gainowe przesterowanie. Na pokładzie znalazł się autorski układ korekcji ISF pozwalający w szerokim zakresie zmieniać charakter barwy.

 

Comba posiadają wysokiej klasy pogłos, pętlę efektów oraz wyjście z symulacją głośnika. Na pokładzie limitowanych do 1000 sztuk z każdej serii wzmacniaczy znalazły się głośniki Celestion 70/80.

 

www.sound-service.eu

www.blackstaramps.com