Fender Brad Paisley Road Worn Telecaster

Newsy
Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Brad Paisley Road Worn Telecaster

Brad Paisley dołączył do grona artystów sygnujących własne instrumenty Fendera z modelem Fender Brad Paisley Road Worn Telecaster.

Brad Paisley to trzykrotny zdobywca nagrody Grammy, gwiazda country mająca na koncie 14 nagród Academy of Country Music i multiplatynowe albumy, wokalista i gitarzysta, a przy okazji również bohater aktualnego, lipcowego numeru Magazynu Gitarzysta. Jego najnowszy album "Love and War" zadebiutował na 1 miejscu listy Billboard Top Country Albums i stał się dziewiątą kolejną płytą, która powtórzyła ten sukces. Teraz Brad połączył siły z Fenderem, czego wynikiem jest sygnowany model Brad Paisley Road Worn Telecaster, nawiązujący do jednej z cennych gitar z arsenału Paisley'a - Telecastera w wykończeniu silver sparkle. Nowy model zostanie oficjalnie zaprezentowany na rozpoczynających się właśnie letnich targach NAMM w Nashville.

Mówi Brad Paisley: "Najważniejszą wartością z posiadania sygnowanego Fendera Telecastera jest niepodważalna jakość związana z dziedzictwem marki i pewność, że mogę zaprezentować wspaniałą gitarę za niewiarygodną cenę. Chciałem stworzyć gitarę, która będzie osiągalna dla większości młodych ludzi, co - mam nadzieję - zainspiruje ich do spełniania muzycznych marzeń i zmieniania świata."

Centralną część customowego korpusu Telecastera Brad Paisley Road Worn wykonano z lekkiego i dobrze rezonującego drewna paulowni i połączono z topem i tyłem ze świerku. Konfiguracja przetworników, wybrana przez Paisley'a obejmuje customowego singla ’64 Tele przy mostku (Custom Brad Paisley Spec Vintage-Style Telecaster) i Fender Custom Shop Twisted Tele single-coil przy gryfie. Układ elektroniczny uzupełniają regulatory Master Volume i Master Tone oraz 3 pozycyjny przełącznik.

Gitarzysta zdecydował się również na profil klonowego gryfu “Enhanced V" mający zapewnić mu komfortowy chwyt. Klonowa podstrunnica o promieniu 9.5" i progi medium jumbo ułatwiają szybką grę. Całość uzupełniają: wykończenie lakierem silver sparkle Road Worn, starzony osprzęt (między innymi mostek z trzema mosiężnymi siodełkami, w którym struny przechodzą przez korpus), customowy pickguard z czarnym i srebrnym motywem paisley oraz kowbojskie insygnia na główce.

"Brad wywiera wpływ na każdy zakątek współczesnego, gitarowego świata, nie tylko country, ale i pozostałe gatunki" - mówi Justin Norvell, Senior Vice President Fendera. "Razem stworzyliśmy nie tylko piękną gitarę, ale również niezwykłe jej elementy, takie jak lekki korpus i konfiguracja pickupów. Połączyliśmy rozwiązania podpatrzone w kilku jego ulubionych gitarach i uzyskaliśmy instrument, który robi wrażenie i mam nadzieję natchnie jego użytkowników wiarą we własne możliwości".

Fender Brad Paisley Road Worn Telecaster oferowany jest w cenie 1 199,99 dolarów.

www.fender.com