PRS John Mayer Limited Edition Private Stock Super Eagle II

Newsy
Pozostałe artykuły marki PRS
PRS John Mayer Limited Edition Private Stock Super Eagle II

Z myślą o kolekcjonerach i fanach Johna Mayera, firma PRS przygotowała nową, limitowaną wersję gitary PRS John Mayer Limited Edition Private Stock Super Eagle II.

Pierwotna edycja instrumentu Johna Mayera, PRS Super Eagle została zaprezentowana wiosną ubiegłego roku. W czasie trasy koncertowej zespołu The Dead & Company, w którym obecnie gra Mayer, firma wykonała specjalnie dla niego drugą wersję gitary wprowadzając kilka estetycznych poprawek, zwłaszcza w innym doborze drewna. John Mayer grał na tym instrumencie, nazwanym Super Eagle II podczas ostatnich koncertów w 2016 roku i będzie z niego korzystał również w czasie kolejnych, letnich występów The Dead & Company. Teraz model ten będzie również oferowany fanom i kolekcjonerom, w mocno ograniczonym nakładzie liczącym 120 sztuk.

"Podobnie jak w przypadku pierwszej edycji Super Eagle, oferujemy dokładnie taką samą gitarę, jak ta, którą jest na wyposażeniu Johna. Stworzenie gitary, której John może używać w The Dead & Company i nie tylko, to dla nas duży zaszczyt"
- mówi założyciel PRS, Paul Reed Smith.

Podstawowa specyfikacja PRS John Mayer Limited Edition Private Stock Super Eagle II, w porównaniu z wersją pierwszą, pozostała niezmienna. Instrument posiada nieco dłuższą niż w standardowych PRS-ach menzurę wynoszącą 25,375", specjalnie nawijane pickupy 58/15 JM przy gryfie i mostku oraz customowy mini-humbucker Narrowfield JM w pozycji środkowej (z trzema indywidualnymi mini-przełącznikami, rozłączającymi cewki), preamp JCF Audio z podbiciem Treble boost oraz ręcznie podpisaną naklejkę ukrytą pod otworem w korpusie w kształcie litery f, zaprojektowaną przez przyjaciela Mayera, Davida Smitha, który odpowiada również za okładkę wydanej w 2012 roku płyty gitarzysty, zatytułowanej “Born and Raised".

Wśród nowości znalazł się nowy, jednoczęściowy tył korpusu Private Stock, wykonany z klonu falistego, podstrunnica i fornir główki z afrykańskiego drzewa dalbergia czarnodrzew, zdobiące podstrunnicę ptaki wykonane z muszli paua, ptak przy 12 progu z zielonego abalonu, orzeł Provate Stock na główce oraz oczywiście nowe wykończenie - Hemp Green.

Przypomnijmy pozostałe cechy instrumentu, znane z jego pierwszej odsłony: top korpusu z klonu falistego i mahoniowe boczki, 24 progi, mostek Private Stock Gen III Tremolo, blokowane klucze Phase III z hebanowymi główkami, siodełko z kości i niklowany hardware. Na układ elektroniczny, składają się wspominane przetwornikami 58/15 JM i mini-humbuckerem Narrowfield JM w pozycji środkowej, regulatory Volume i Tone, pięciopozycyjny przełącznik, trzy mini-przełączniki indywidualnie rozłączające cewki oraz dwa mini przełączniki (On/Off i Treble Boost) dedykowane preampowi JCF Audio.http://www.prsguitars.com