Przetworniki PRS 57/08 w sprzedaży

Newsy
Pozostałe artykuły marki PRS
Przetworniki PRS 57/08 w sprzedaży

Inspirowane vintage'owym brzmieniem przetworniki 57/08, opracowane przez firmę PRS po raz pierwszy trafiły do indywidualnej sprzedaży.

Przetworniki inspirowane modelami z 1957 roku zostały zaprojektowane przez Paula Reeda Smitha i po raz pierwszy zaprezentowane w 2008 roku (stąd nazwa modelu 57/08). Intencją ich twórcy było uchwycenie ikonicznego brzmienia gitarowej ery lat '50. 57/08, cechujące się ciepłym i wrażliwym soundem szybko weszły do kanonu współczesnej klasyki, a teraz będą mogli zaopatrzyć się w nie wszyscy poszukujący podobnego brzmienia dla swojego instrumentu.

"Pracując nad przetwornikami 57/08 uzyskaliśmy ekskluzywny dostęp do tej samej maszyny, która produkowała uzwojenie cewek w pickupach w latach '50. - mówi Paul Reed Smith. "To dało nam podstawę do stworzenia świetnej wersji owych wczesnych przetworników nieco ulepszonych w kwestii trwałości oraz klarowności brzmienia. 57/08 zostały bardzo dobrze przyjęte przez naszych artystów oraz klientów i zawsze będziemy im za to wdzięczni. Aż do tej pory przetworniki te były dostępne jedynie wraz z modelami gitar. Postanowiliśmy jednak oddać je szerszemu gronu odbiorców, dlatego trafiły właśnie do indywidualnej sprzedaży."

Wyposażone w puszkę i magnesy Alnico 2 przetworniki 57/08 dostosowane są do pracy z 3 lub 5 pozycyjnym przełącznikiem lub 3-pozycyjnym przełącznikiem push/pull

http://www.prsguitars.com