Nowa seria wzmacniaczy PRS Sonzera

Newsy
Pozostałe artykuły marki PRS
Nowa seria wzmacniaczy PRS Sonzera

Firma PRS zaprezentowała nową linię wzmacniaczy Sonzera.

Jak zapewnia firma, wzmacniacze zostały tak zaprojektowane, aby stać się pierwszym wyborem zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Nazwa Sonzera pochodzi z języka portugalskiego i oznacza świetny / oszałamiający dźwięk. W rodzinie nowych wzmacniaczy PRS znalazły się trzy modele:

Sonzera 50 Watt Combo


Sonzera 50 Watt Head


Sonzera 20 Watt Combo


Wzmacniacze posiadają kanały Clean i Lead z oddzielnymi regulatorami w celu zmaksymalizowania wszechstronności i zapewnienia szerokiego zakresu tonów od czystego do overdrive. Pełny kanał czysty 3D, nawiązujący do brzmienia amerykańskich wzmacniaczy z lat '60 i '70 połączony z trzysprężynowym pogłosem generuje bogactwo skrzących się dźwięków 'chimey' podczas gdy kanał przesterowany zapewnia ostry overdrive i mocny atak pełnych wysokich tonów. Obwody kanału Lead zostały tak zaprojektowane, aby można było z łatwością uzyskać również efekt przypominający kanał Boosted Clean. I odwrotnie - dzięki regulatorom tonów można osiągnąć brzmienie kanałów niczym w dwóch całkiem odrębnych wzmacniaczach.

Wzmacniacze posiadają mocną, stalową ramę, customowe transformatory zaprojektowane ściśle według specyfikacji PRS oraz konstrukcję stworzoną z myślą o podróżowaniu. Wyposażone są w cztery lampy przedwzmacniacza (1x JJ ECC835 i 3x 12AX7) oraz dwie lampy mocy (6L6GC dla wersji 20 watowej i EL34 w modelach 50 watowych). Wersja combo ma głośniki 12" Celestion V-style. Sonzera 50 Watt posiada niezależny regulator pogłosu, podczas gdy model 20 watowy regulator global reverb. Pogłos może być włączany i wyłączany za pomocą przełącznika nożnego. Efekt loop został zaprojektowany jako integralna część obwodu.

"Wyposażyliśmy tę serię w ogromną zasięg tonów, funkcjonalność i użyteczność" - mówi projektant wzmacniaczy w PRS, Doug Sewell. "Na każdym etapie rozwoju drobiazgowo sprawdzaliśmy każdy szczegół, aby być pewnym tego, że Sonzera będzie gotowa do gry od razu po wyjęciu z pudełka."

http://www.prsguitars.com/