NAMM 2017: Jackson USA Signature Gus G. Star

Newsy
Pozostałe artykuły marki JACKSON
NAMM 2017: Jackson USA Signature Gus G. Star

Wśród najnowszych modeli gitar firmy Jackson prezentowanych na targach NAMM 2017 znalazła się sygnatura Gusa G. - USA Signature Gus G. Star.

W czerwcu ubiegłego roku informowaliśmy, że Gus G., znany między innymi w gry w zespole Ozzy Osbourne'a, rozstał się z firmą ESP i dołączył do grona artystów marki Jackson. Gitarzysta mówił wówczas: "Jestem zachwycony i zaszczycony tym, że dołączyłem do rodziny Jacksona. Pracujemy obecnie nad nową wersją mojej gitary w wersji Star, na której grałem przez ponad 12 lat. Dodatkowo dostaję gęsiej skórki na samą myśl, że za moje customowe modele będzie odpowiadać legendarny Mike Shannon, który zbudował dla Randy'ego Rhoadsa pierwszego Jacksona. Dziękuję ekipie Jacksona i z ekscytacją myślę o nowym rozdziale w mojej gitarowej karierze."

Teraz możemy poznać efekt owej współpracy. Podczas targów NAMM 2017 firma zaprezentowała nowy model USA Signature Gus G. Star, będący nowym podejściem do oryginalnego, awangardowego kształtu korpusu gitar Jacksona.

Wśród elementów klasy premium na pokładzie nowej gitary znajdziemy olchowy korpus, jednoczęściowy gryf through-body (poprowadzony przez całą długość korpusu) wykonany z klonu ciętego techniką quartersawn spotykaną w instrumentach z wyższej półki, palisandrową podstrunnicę z 24 customowymi progami, ostro zakończoną główkę Jacksona z kluczami Sperzela w układzie 6-in-line, a także - jako opcję - logo Gusa wykonane z masy perłowej umieszczone przy 12 progu. Gitarę napędzają aktywne humbuckery Seymour Duncan Gus G. Signature Blackouts.

Instrument dostępny będzie w wersjach Satin White z czarnymi zdobieniem i Satin Black ze zdobieniem w kolorze białym. Data premiery: kwiecień 2017.

korpus: olcha
kształt korpusu: star
gryf: klon quartersawn, through-body z grafitowym prętem i połączeniem z główką metodą scarf joint
menzura: 25,5"
promień gryfu: 12"
podstrunnica: palisander
progi: 24
mostek: TonePros Tune-O-Matic
strunociąg: Gotoh
klucze: blokowane Sperzel
przetworniki: Seymour Duncan Gus G Signature Blackouts AHB-11S
regulator: Master Volume
przełącznik: 3-pozycyjny

http://www.jacksonguitars.com/

Zdjęcia z targów: redakcja Gitarzysty