Nowy kontrakt Gusa G.

Newsy
Nowy kontrakt Gusa G.

Gus G., grecki gitarzysta znany z Firewind oraz współpracy z Ozzy Osbournem podpisał nowy solowy kontrakt wydawniczy.

Gus G. związał się nowym, obejmującym cały świat, kontaktem z firmą AFM Records.

"Jestem bardzo szczęśliwy mogąc potwierdzić, że właśnie podpisałem światowy solowy kontrakt z jedną z najważniejszych europejskich wytwórni AFM Records" - napisał Gus G. w oświadczeniu. "Moim zdaniem, AFM to jedna z zaledwie kilku wytwórni, które dbają o rozwój artystów. Ta firma ma zespół, który wciąż wymyśla nowe i ekscytujące pomysły i podchodzi z pasją do swoich zadań. Miałem już krótko do czynienia z AFM przy okazji wydania albumu Firewind "Immortals" na północnoamerykańskim rynku, a teraz nie mogę się doczekać pełnej współpracy w związku z moim następnym solowym albumem".

Gus G. pracuje w tej chwili nad nowym materiałem. Znamy już nawet datę jego premiery - 28 kwietnia 2018 r.

Natomiast za kilka dni gitarzysta wyruszy w trasę po USA wraz z Vinnie Moorem. Podczas tych koncertów po raz pierwszy wystąpi na żywo nowe power trio gitarzysty, w którego składzie znaleźli się również Dennis Ward (bas/wokal) i Richie Monica na perkusji.

"Fani metalu być może kojarzą Dennisa jako basistę takich zespołów jak Unisonic i Pink Cream 69. Jednak nie wiedzą zapewne, że jest on również bardzo utalentowanym twórcą piosenek, producentem i wokalistą. Od chwili gdy pracowałem z Dennisem nad utworami na ostatni album Firewind oraz nad materiałem na mój nadchodzący solowy krążek, uznałem, że całkowicie naturalne będzie zaproszenie go również do wspólnej gry na żywo. W tym momencie stworzenie nowego power trio okazało się oczywistą sprawą. Z niecierpliwością czekam zarówno na zimowe koncerty przed amerykańską publicznością jak i na trasę promującą solowy album."