Don't Tread On Me - nowy teledysk Gusa G

Newsy
Don't Tread On Me - nowy teledysk Gusa G

Gus G. zaprezentował najnowszy teledysk do kompozycji "Don't Tread On Me".

"Don't Tread On Me" pochodzi z ostatniego albumu greckiego gitarzysty wydanego w kwietniu 2018 roku, zatytułowanego "Fearless". Następca krążka "Brand New Revolution" z 2015 był pierwszym albumem gitarzysty od czasu odejścia w 2017 roku z zespołu Ozzy Osbourne'a. Na płycie, poza Gusem G. wystąpili również wokalista i basista Dennis Ward (Pink Cream 69, Unisonic) oraz perkusista Will Hunt (Evanescence).

 

"Już od kilku lat mam okazję współpracować blisko z Dennisem, to on wyprodukował ostatni album Firewind "Immortals" - mówi Gus G. "Muzycznie nadajemy na tych samych falach i po prostu kontynuowaliśmy wspólne działania również po zakończeniu produkcji płyty Firewind. Wysłałem mu demówki i pomysły moich nowych utworów i kiedy mieliśmy już wystarczająco dużo materiału i zaczęliśmy myśleć o wokaliście, Dennis zaproponował nagranie tego albumu jako trio. Wielu ludzi nie ma pojęcia, że Dennis jest nie tylko doskonałym twórcą muzyki, basistą i producentem, ale również wybornym wokalistą. Bardzo podobały mi się jego wskazówki, ponieważ były inne niż wszystko co do tej pory zrobiłem."

Trio uzupełnia perkusista Will Hunt, który poza Evanescence ma na koncie również współpracę m.in. z Black Label Society, Device, Staind czy Static-X. "Will był na szczycie mojej listy marzeń. Szczęście uśmiechnęło się do mnie, ponieważ gdy podczas trasy ze Steve Stevensem grałem we Frankfurcie, Will zatrzymał się w tym samym hotelu. Zagadnąłem go wtedy, przez chwilę pogadaliśmy i zgodził się wziąć w tym udział. W sierpniu ubiegłego roku przyjechał do studia i nagrał swoje partie na cały album w nie więcej niż dwa i pół dnia. To prawdziwy profesjonalista ze świetnym groove i niesamowitym uderzeniem".

 

 

 

Lista utworów:

01. Letting Go
02. Mr. Manson
03. Don't Tread On Me
04. Fearless
05. Nothing To Say
06. Money For Nothing
07. Chances
08. Thrill Of The Chase
09. Big City
10. Last Of My Kind
11. Little Ain't Enough (bonus track - digipack i winyl)
12. Aftermath (bonus track - digipack i winyl)