NAMM 2017: Nowy wzmacniacz PRS J-MOD 100 John Mayer Signature

Newsy
Pozostałe artykuły marki PRS
NAMM 2017: Nowy wzmacniacz PRS J-MOD 100 John Mayer Signature

Firma PRS Guitars zaprezentowała nowy wzmacniacz stworzony we współpracy i sygnowany przez Johna Mayera - J-MOD 100 John Mayer Signature.

J-MOD 100 został zaprojektowany wspólnie przez Paula Reeda Smitha, Douga Sewella i Johna Mayera z myślą nie tylko o koncertowych występach Mayera z Dead & Company ale również rejestracji i odtwarzania na żywo solowego materiału gitarzysty. 100 watowy, jednokanałowy J-MOD 100 cechujący się oryginalnym panelem kontrolnym, solidną konstrukcją i komponentami najwyższej jakości jest high-endowym wzmacniaczem dla gitarzystów ceniących sobie najczystsze i najbardziej ekspresyjne muzyczne doświadczenia. Wszechstronność J-MOD 100 sprawia, że zapewnia on ogromne zróżnicowanie brzmienia bez względu na to, czy gitara wyposażona jest w przetworniki single-coil czy humbuckery.


"Wzmacniacze są bardzo interesującymi, złożonymi stworzeniami. J-MOD 100 jest rezultatem długich poszukiwań odpowiedzi na pytania, co jest moim brzmieniem? Jakie elementy ze wszystkich wzmacniaczy, które posiadam powinny być zebrane razem w jednym urządzeniu, aby uzyskać ten jedyny, wyraźny głos? Poszukiwania zakończyły się stworzeniem otwartego i ekspresyjnego wzmacniacza który jest prawdziwą rewolucją i kolejnym krokiem w rozwoju wzmacniaczy gitarowych" - powiedział John Mayer.

"Praca z Johnem Mayerem była bardzo satysfakcjonującym doświadczeniem. Jego wiedza i bezkompromisowa postawa pozwoliła nam na stworzenie pięknie brzmiącego, wszechstronnego i profesjonalnego wzmacniacza. Naszym celem było skonstruowanie urządzenia, który spełni brzmieniowe, techniczne i estetyczne oczekiwania gitarzystów poszukujących nowego sprzętu do pracy na scenie, w studio, sali prób czy w domu." - dodaje Paul Reed Smith

Wraz ze wzmacniaczem J-MOD 100 powstała dedykowana mu kolumna JM 2x12 o mocy 130 Watów z głośnikami Celestion G12-65 Heritage Series.

Konstrukcja: lampowa
Kanały: 1 plus Switchable Gain Stage i Effects Loop
Moc: 100 W
Lampy: 4 x 6L6 (stopień mocy) / 4 x 12AX7/ECC83S (przedwzmacniacz)
Transformator wyjściowy: Cinemag Texas 100
Regulatory: VOLUME, TONE, TREBLE, MID, BASS oraz przełącznik BRIGHT
Wymiary: 26" x 10" x 10"
Wykończenie: Stealth z maskownicą Salt and Pepper

http://www.prsguitars.com/
http://fxmusic.com.pl/