PRS prezentuje nowy model S2 Vela Satin

Newsy
Pozostałe artykuły marki PRS
PRS prezentuje nowy model S2 Vela Satin

Firma PRS Guitars zaprezentowała nowy, vintage'owy, limitowany model gitary S2 Vela Satin.

PRS S2 Vela Satin z eleganckim ale jednocześnie zadziornym korpusem, wykończonym satynowym lakierem nitro, kontynuuje stylistykę oldschoolowych modeli S2 Mira i S2 Starla.


Na układ elektroniczny instrumentu, mieszczący się pod przyciągającą wzrok maskownicą złożyły się zaprojektowane przez PRS przetworniki Starla przy mostku i Type-D Singlecoil przy gryfie. Zastosowane rozwiązanie coil-tap umożliwia rozdzielenie przetworników za pomocą regulatora barwy dźwięku. Poza wspomnianym regulatorem Tone Push-Pull, gitara posiada również pokrętło Volume oraz trójpozycyjny przełącznik.

Gitara wyposażona jest w zaprojektowany przez PRS mostek, w którym zastosowano dwa siodełka, nawiązujących do wczesnego designu gitar PRS i charakterystycznej dla firmy konstrukcji plate-style. Podobnie jak w niektórych modelach z linii Private Stock, siodełka wykonano z mosiądzu a płytkę mostka z aluminium, co ma zagwarantować maksymalny sustain.


Mówi dyrektor sprzedaży PRS, Jim Cullen: "S2 Vela to zdecydowanie jedna z moich ulubionych gitar wszech czasów. Zastosowane w niej rozwiązania, kształt korpusu, design mostka, konfiguracja przetworników były starannie dobierane tak, aby pasowały do stylu, którego oczekujemy. Wykończenie satin nitro i szylkretowa płytka ochronna użyte w tym limitowanym modelu wynoszą go na jeszcze wyższy poziom."

PRS S2 Vela Satin posiada mahoniowy korpus i gryf typu Pattern Regular oraz palisandrową podstrunnicę, na którą nabito 22 progi i którą ozdobiono markerami w kształcie kropek. Menzura wynosi 25". Dostępne są trzy typy wykończeń: Charcoal, McCarty Tobacco Sunburst i Vintage Cherry.

http://www.prsguitars.com/
http://fxmusic.com.pl/