Nowy model PRS 509

Newsy
Pozostałe artykuły marki PRS
Nowy model PRS 509

Firma PRS wprowadziła do swojej oferty nowy model 509.

Podobnie jak w przypadku zaprezentowanego w maju 2016 r., w serii Private Stock modelu 509 (przygotowanego z okazji 20 rocznicy custom shopu PRS), nowa gitara PRS 509 zwraca uwagę zastosowaniem aż pięciu pojedynczych przetworników, z których cztery zgrupowane są w humbuckery. Zostały one usytuowane przy gryfie i mostku z położonym pośrodku jednym przetwornikiem typu single-coil. Zastosowano również innowacyjny system przełączników - pięciopozycyjny przełącznik odpowiadający za wybór odpowiedniej sekcji przetworników oraz dwa mini przełączniki mające za zadanie rozłączenie humbuckerów. Dzięki temu użytkownik może uzyskać aż dziewięć unikalnych brzmień instrumentu.

Jak zapowiada firma, PRS 509 jest połączeniem modeli 513 i 408 wykorzystującym ich najlepsze cechy w jednym instrumencie, co czyni go najbardziej uniwersalną gitarą w ofercie. "509 jest jak scyzoryk wielofunkcyjny" - mówi Paul Reed Smith. "To instrument z pięcioma przetwornikami, dziewięcioma brzmieniami i niezwykle użytecznym systemem przełączania, który ewoluował przez ostatnie lata dzięki eksperymentom, opiniom użytkowników i doświadczeniu projektantów. Wierzę, że 509 przypadnie do gustu wszystkim, którzy potrzebują dłuższej menzury wynoszącej 25,25" oraz takiej konfiguracji przetworników, ale oferującej również szereg innych muzycznych brzmień."

Jak wspomniał Paul Reed Smith, PRS 509 cechuje się dłuższą menzurą wynoszącą 25,25". Instrument wyposażono również w opatentowany i ulepszony mostek PRS Gen III Patented Tremolo, który dzięki zastosowaniu dobrze przenoszącego dźwięk mosiądzu gwarantuje funkcjonalność, wierność w oddaniu tonów gitary oraz maksymalny sustain.

Gitara posiada mahoniowy gryf i korpus z topem z ciętego klonu. Na palisandrową podstrunnicę nabito 22 progi typu jumbo. Zastosowano oczywiście firmowe markery w kształcie ptaków.

509 dostępny jest w wielu rodzajach wykończeń: Antique White, Black, Black Gold Burst, Blood Orange, Champagne Gold Metallic, Charcoal Burst, Emerald, Faded Whale Blue, Fire Red Burst, Frost Green Metallic, Gold Top, Gray Black, McCarty Sunburst, McCarty Tobacco Sunburst, Orange Tiger, Trampas Green i Violet

www.fxmusic.com.pl

http://www.prsguitars.com/