Fender Custom Shop Gary Moore Stratocaster

Newsy
Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Custom Shop Gary Moore Stratocaster

Fender Custom Shop zaprezentował dokładną replikę Stratocastera używanego przez Gary'ego Moore'a w latach 80. - modelu 1961 Fiesta Red Stratocaster.

Za powstaniem instrumentu stoi Master Builder Fendera John Cruz, będący wielkim fanem Gary'ego Moore'a. Czerwony Strat z 1961 roku nie różnił się specyfikacjami od podobnych modeli z tamtego okresu - singlom o niskim poziomie sygnału towarzyszył 3-pozycyjny przełącznik, który zmieniono na 5-pozycyjny dopiero w 1977 roku. Jedyną modyfikacją jest dodanie ekranowania komory układu oraz progów jumbo na podstrunnicy.

 

John Cruz zaprojektował pickupy Bonetone będące wiernymi kopiami oryginalnych przetworników i oferujące znakomitą dynamikę i klarowność.

 

Każdy detal oryginału został tu pieczołowicie odtworzony, lakier postarzony idealnie z odwzorowaniem najmniejszych rys, zadrapań i otarć. Mała sygnatura Johna Cruza umieszczona została z tyłu główki, a całość dopełniają lekko pordzewiałe klucze i wytarty lakier gryfu. Godny uwagi jest też 10-calowy radius oddający lata gry i zmian progów.

 

Gitarze towarzyszy customowy futerał z logiem Moore'a oraz dwoma replikami pasków, których artysta używał z gitarą.

 

www.fender.com

Powiązane artykuły