PRS John Mayer Private Stock "Super Eagle"

Newsy
Pozostałe artykuły marki PRS
PRS John Mayer Private Stock "Super Eagle"

Do grona gitarzystów grających na gitarach PRS dołączył John Mayer z nowo opracowanym, produkowanym w limitowanej ilości w ramach linii Private Stock, sygnowanym modelem Super Eagle.

PRS Super Eagle jest wynikiem ścisłej współpracy artysty z Paulem Reedem Smithem, a celem obu panów było stworzenie wyrafinowanego i wyjątkowego instrumentu, który byłby ukłonem dla historii budowy gitary oraz jej brzmienia, jednocześnie przenoszącego zasady projektowania, wykonania oraz zastosowania najwyższej klasy materiałów w gitarze elektrycznej na wyższy poziom. Rezultatem jest zupełnie nowy instrument ucieleśniający sztukę lutniczą zespołu PRS Private Stock oraz najwyższe wymagania Johna Mayera co do grywalności, brzmienia i detali.

 

PRS Private Stock Super Eagle posiada nieco dłuższą jak na standardy PRS-a menzurę 25.375", specjalnie nawijane pickupy 58/15 JM Bass i Treble w skrajnych pozycjach oraz customowy mini-humbucker Narrowfield JM w pozycji środkowej. Każdy humbucker oddzielnie może mieć rozłączane cewki za pomocą dedykowanych przełączników. Tradycyjny 5-pozycyjny przełącznik pozwala na ustawienie konfiguracji przetworników, dwa przełączniki nad potencjometrem Tonów odpowiadają za sterowanie wbudowanymi preampami JCF Audio oraz podbicie Treble boost, dwa potencjometry odpowiadają za wspólną regulację głośności i tonów.

 

Korpus wykonany jest z najwyższej klasy wzorzystego klonu na topie oraz na tyle gitary, środek wypełnia specjalnie dobrany mahoń, a całości dopełnia komora rezonansowa z otworem w kształcie "f" w górnej części korpusu oraz ukrytą w środku naklejką z numerem seryjnym instrumentu i własnoręcznym podpisem Johna Mayera. Gitara posiada piękne wykończenie JM McCarty Tobacco.

 

Klonowy gryf zaopatrzono w podstrunnicę z palisandru brazylijskiego zdobionego markerami ptaków z zielonego, wzorzystego abalonu. Główkę pokryto fornirem z brazylijskiego palisandru z inkrustacją z macicy perłowej "Old School" Private Stock Eagle. Całość uzupełniają ulepszone blokowane klucze do strojenia Phase III z hebanowymi główkami. Mostek tremolo to najnowszy PRS Private Stock GEN III.

 

Zamówienia na PRS Private Stock Super Eagle są przyjmowane tylko w terminie od 11 marca 2016 r. do 1 kwietnia 2016 r., jeśli zatem chcecie posiadać ten unikalny instrument, pośpiech będzie wskazany, gdyż 100 sztuk to naprawdę niewiele jeśli weźmie się pod uwagę cały świat.

 

www.fxmusic.pl

www.prsguitars.com