Steve Vai opowiada o Carvin Legacy Drive Pedal

Newsy
Pozostałe artykuły marki CARVIN
Steve Vai opowiada o Carvin Legacy Drive Pedal

Steve Vai opowiada o współpracy z firmą Carvin oraz nowym przedwzmacniaczu Steve Vai Legacy Drive Pedal.

Wszechstronny i łatwo w transporcie przedwzmacniacz Carvin Steve Vai Legacy Drive jest odpowiedzią na potrzeby Steve Vaia, który chciał zachować brzmienie swojego sygnowanego wzmacniacza Legacy w formacie mieszczącym się w bagażu podręcznym.

W najnowszym video, gitarzysta opowiada o Legacy Drive, a także o swoim wieloletnim związku z firmą Carvin.

"To bardzo długa znajomość. Zaczęła się, gdy miałem 13 albo 14 lat. Byłem wtedy fetyszystą wszystkiego, co zawierało zdjęcia sprzętu muzycznego - gitar, wzmacniaczy. Pewnego dnia w ręce wpadł mi jakiś magazyn muzyczny, w którym była możliwość zamówienia katalogu firmy o nazwie Carvin, która zajmowała się produkcją wzmacniaczy. Zamówiłem ten katalog. Byłem wtedy młody, miałem jakieś 14 lat. Gdy go dostałem okazał się po prostu piękny, na kolejnych stronach piętrzyły się całe stosy zielonych wzmacniaczy. To było jak pornografia..."

Przypomnijmy, że klasyczne brzmienie Legacy uzyskane w efekcie Legacy Drive możliwe było dzięki zastosowaniu tych samych, prawdziwych lamp 12AX7 oraz konstrukcji przedwzmacniacza z czterostopniowym gainem i czterostopniową korekcją barwy dźwięku BASS, MID, TREBLE i PRESENCE wykorzystanej 100 watowym firmowy wzmacniaczu Carvin Steve Vai Legacy. Zakres barwy dźwięku przedwzmacniacza pozwala na uzyskanie ciepłego, gęstego brzmienia w niższych ustawieniach a regulator PRESENCE odpowiada za jeszcze więcej góry w czystym brzmieniu przedwzmacniacza.

Metalowa obudowa, usytuowane we wgłębieniu efektu czytelne regulatory oraz solidne nożne przełączniki sprawiają, że Legacy Drive jest nie tylko łatwy w transporcie, ale również bardzo wygodny w użytkowaniu.


http://carvinaudio.com