NAMM 2016: PRS CE24 Bolt-On

Newsy
Pozostałe artykuły marki PRS
NAMM 2016: PRS CE24 Bolt-On

Już od momentu powstania rock and rolla, gitary bolt-on decydowały o esencji nowego brzmienia. Firma PRS, wraz z nowym modelem CE24 wraca do tej metody konstrukcji gitar.

Wraz z CE24, konstrukcja bolt-on (czyli gryf przykręcany do korpusu za pomocą śrub) wraca do głównej linii modeli marki, oczywiście wraz z udoskonaleniami. Seria gitar CE pojawiła się w 1988 roku i została wycofana z oferty PRS niemal dekadę temu.

"W ciągu 30 lat produkcji gitar wiele się nauczyliśmy i postanowiliśmy wykorzystać całą naszą wiedzę, aby wskrzesić oryginalne modele CE o konstrukcji bolt-on. - powiedział założyciel marki PRS Paul Reed Smith "Skupiliśmy się zwłaszcza na poprawieniu dźwięku poprzez dodanie naszych nowych pickupów 85/15, cechujących się bardziej muzycznym charakterem niż oryginalne przetworniki HFS. Ponadto nieco odchudziliśmy korpus, dzięki czemu na gitarze gra się wygodniej."


PRS CE24 składa się z tradycyjnego dla firmy mahoniowego korpusu z klonowym topem oraz gryfu bolt-on o profilu Pattern Thin i wykończeniu satin nitro, wykonanego z klonu i uzupełnionego palisandrową podstrunnicą, na której nabito 24 progi. Podstrunnicę zdobią charakterystyczne dla marki 'ptasie' markery.

W celu zapewnienia najwyższej klarowności brzmienia i odpowiedniego zakresu wysokich i niskich tonów, gitarę wyposażono w przetworniki PRS 85/15. Na elektronikę instrumentu składają się potencjometry Volume i Tone (Push/Pull) z 3-pozycyjnym przełącznikiem. Mostek to PRS-Designed Tremolo.

Model PRS CE24 dostępny jest w kilku wykończeniach: Amber, Dark Cherry Sunburst, Grey Black, McCarty Tobacco, Ruby, Trampas Green, Vintage Sunburst i Whale Blue.

 

Więcej: http://prsguitars.com/