Nowe gitary barytonowe w serii SE PRS-a

Newsy
Nowe gitary barytonowe w serii SE PRS-a

Marka PRS zaprezentowała dwa nowe, barytonowe modele - SE 277 i SE 277 Semi-Hollow Soapbar, które dołączają do tańszej linii SE amerykańskiego producenta.

Obie barytonówki PRS SE strojone są dwa i pół tonu w dół, od B do B, i oferują zwarty, muskularny niski bas przy barwach przesterowanych oraz ciepłą, głęboką czystą barwę o dźwięcznej, krystalicznej górze pasma i bardzo dobrej dynamice.


Gitary zaopatrzone są w profilowane, klonowe topy z fornirem z klonu płomienistego oraz mahoniowe tyły. Na klonowych gryfach przyklejono 22-progowe, palisandrowe podstrunnice ozdobione charakterystycznymi markerami lecących ptaków, a osprzęt uzupełniają zaprojektowane przez PRS klucze oraz stałe mostki ze strunami przechodzącymi przez korpus. Skala instrumentów wynosi 27,7".


PRS SE 277 Semi Hollow Soapbar
dzięki wydrążonemu korpusowi oraz otworowi 'f' na topie oferuje zwiększony akustyczny rezonans i klarowność. Na pokładzie zamontowano pickupy PRS SE Soapbar w stylu P-90 a model PRS SE 277 wyposażony jest w humbuckery Tone Furance. Instrumenty dostępne są w wykończeniach Gray Black i Vintage Sunburst (SE277 Semi Hollow Soapbar) oraz Black Cherry i Tobacco Sunburst (SE277).

www.fxmusic.pl
www.prsguitars.com