PRS SE Custom 22 i SE Custom 22 Semi-Hollow

Newsy
PRS SE Custom 22 i SE Custom 22 Semi-Hollow

Firma PRS przedstawiła dwa nowe, 22-progowe modele z serii SE Custom, wprowadzające do tańszej linii amerykańskiego producenta instrumenty oferujące rasowe, vintage'owe brzmienie i feeling.

Gitary tonalnie charakteryzuje bardziej wyeksponowany środek pasma, mocny, okrągły bas i prezencja zapewniająca bardzo dobrą klarowność brzmienia.


Podobnie jak 24-progowy brat, PRS SE Custom 22 wyposażony jest w mahoniowy korpus z wzorzystym, klonowym topem i posiada menzurę o długości 25 cali. Na pokładzie znalazły się dwa humbuckery PRS Tone Furnace w wersjach Bass i Treble, obsługiwane 3-pozycyjnym przełącznikiem oraz duetem potencjometrów głośności i tonów. SE Custom 22 dostępny jest w wersji wykończenia Vintage Sunburst i Whale Blue.


PRS SE Custom 22 Semi-Hollow
posiada mahoniowy korpus z komorą rezonansową oraz klonowy top z fornirem z klonu płomienistego. Za brzmienie odpowiadają tu dwa humbuckery PRS Original SE Treble i Bass, a instrument oferowany jest w dwóch wersjach wykończeniowych: Gray Black i Orange. Gitary posiadają wklejane, mahoniowe gryfy z palisandrowymi podstrunnicami ozdobionymi charakterystycznymi markerami w kształcie ptaków, a w osprzęcie znalazły się zaprojektowane przez PRS-a niklowane stałe mostki i klucze.

www.fxmusic.pl
www.prsguitars.com