Cztery nowe modele gitar akustycznych Breedlove

Newsy
Pozostałe artykuły marki BREEDLOVE
Cztery nowe modele gitar akustycznych Breedlove

Amerykańska marka gitar akustycznych Breedlove z okazji 25-lecia zaprezentowała cztery nowe modele swoich oryginalnych i unikalnie brzmiących instrumentów.

Kim Breedlove Signature 25th


Kim Breedlove Signature 25th odwołuje się do pierwszego instrumentu zbudowanego przez Kima Breedlove'a. Gitara posiada top z zatopionego, czerwonego cedru oraz boki i tył z ozdobnego orzecha. Podstrunnicę wyróżnia efektowna, oryginalna inkrustacja Kima wykonana ze srebra, abalonu oraz białej, czarnej i złotej macicy perłowej.

Brazilian Concert 25th

Brazilian Concert 25th jest dedykacją Breedlove dla instrumentów wykorzystujących niezwykłe rodzaje drewna. Zastosowano tu m.in. brazylijski palisander oraz najpopularniejszy, koncertowy kształt korpusu wraz autorskim systemem Bridge truss, zmniejszającym naprężenie płyty rezonansowej oraz zapewniającym swobodniejsze wibracje topu, co przekłada się na sustain oraz zbalansowanie i klarowność brzmienia. Użyto tu legalnie dostępnego palisandru brazylijskiego.

Oregon Concert CE 25th

Pochodzące z Oregonu drewno Myrtlewood cechuje się wyjątkową jakością i unikalnym brzmieniem. Wykonany z niego korpus o innowacyjnym kształcie z pojedynczym wycięciem wykończono w pięknie prezentującej się przypalance Whiskey Burst. Korpus typu Concert zapewnia znakomite odwzorowanie artykulacji oraz mocny i klarowny bas. Podstrunnicę zdobi na 12 progu jubileuszowa inkrustacja z masy perłowej.

Pursuit Concert 25th Anniversary

Pursuit Concert 25th Anniversary reprezentuje modele produkowane na międzynarodowe rynki. Wykorzystano tu egzotyczne odmiany drewna, jak laminowane boki i tył, rozetę oraz fornir główki z Koa. Zgodnie z tradycjami Breedlove w gitarach zastosowano bezkołkowy mostek, system Bridge truss i asymetryczną główkę.

Na naszym rynku dystrybutorem instrumentów Breedlove jest firma MusicMedia.

www.musicmedia.pl
www.breedlovemusic.com