Tombstone - nowa linia gitar akustycznych ESP

Newsy
Tombstone - nowa linia gitar akustycznych ESP

Firma ESP Guitars zaprezentowała nową linię akustycznych gitar Tombstone, które zadebiutują na zimowych targach NAMM 2015.

"Jesteśmy niezwykle zadowoleni z nowej marki dedykowanej naszym akustycznym instrumentom." - powiedział prezes ESP Matt Masciandaro - "Tombstone to marka gitar akustycznych z wysokiej półki, reprezentująca najwyższą jakość konstrukcji i obsługi sprzedaży, z czego firma ESP znana jest już od 40 lat. Naszym klientom Tombstone oferuje rozsądną cenę w zamian za rozwiązania konstrukcyjne, dźwięk i grywalność charakterystyczne dla znacznie droższych akustycznych instrumentów".

Tombstone oferuje następujące modele: A-300E, A-430E, D-320E, D-430E, J-310E, J-430E, sygnowany GL-J2E, oraz akustyczno-elektryczny bas JB-320E.

A-300E i A-430E to modele o rozmiarach gitar koncertowych wykonane w konstrukcji typu set-neck (czyli z gryfem wklejonym w górnej części korpusu), co zapewnia szybszą i bardziej komfortową grę. Obydwie gitary wyposażone są w topy wykonane ze świerku Sitka oraz siodełka GraphTech. Wykończony w czarnym kolorze A-300E posiada płytę tylną oraz boki wykonane z mahoniu oraz preamp B-Band T-35. A-430E to palisandrowe boki i tył w wykończeniu Natural Gloss i preamp Fishman Isys+.


Modele D-320E i D-430E to gitary typu dreadnought. D-320E zawiera top z czerwonego cedru, a boczki i płytę tylną z drewna ovangkol z wykończeniem Natural Satin. D-430E to top ze świerku Sitka i palisandrowe boki i tył w wykończeniu Natural Gloss, hardware w złotym kolorze oraz preamp Fishman Isys+


J-310E (top - świerk Sitka, tył i boki - drewno sapelle, wykończenie - Natural Satin) i J-430E (top - świerk Sitka, tył i boki - palisander, wykończenie - Natural Gloss) przeznaczone są z kolei dla miłośników gitar w rozmiarze jumbo.


Pierwszym sygnowanym modelem Tombstone jest GL-J2E opracowany we współpracy z George Lynchem. To akustyczno-elektryczna gitara w rozmiarze jumbo z wykończeniem Tobacco Sunburst z topem ze świerku Sitka oraz płytą tylną i bokami wykonanymi z klonu płomienistego. Unikalny, pięcioczęściowy gryf wykonano z klonu i orzecha, a podstrunnicę z palisandru. Gitara wyposażona jest również w preamp Fishman Presys+.

JB-320E to bas wykonany z czerwonego cedru (przód) i drewna ovangkol (tył i boki) i wyposażony w preamp Fishman Presys+.

Więcej informacji na stronie www.espguitars.com
Zdjęcia:  www.espguitars.com