PRS Dustie Waring Floyd Custom 24

Newsy
PRS Dustie Waring Floyd Custom 24

PRS zaprezentował limitowany model Dustie Waring Floyd Custom 24, zbudowany na podstawie instrumentu używanego przez gitarzystę progresywnego, metalowego zespołu Between the Buried and Me.

Sygnowany PRS Dustie Waring bazuje na modelu Floyd Custom 24, który od kilku lat jest głównym instrumentem muzyka zarówno w studio jak i na koncertach.

Mahoniowy korpus wyposażono w najwyższej klasy, rzeźbiony top z klonu płomienistego, który wykończony może być w jednym z sześciu kolorów: Black Cherry, Black Gold Burst, Charcoal Burst, Faded Whale Blue, Jade Jade oraz Waring Burst. Klonowy gryf posiada hebanową podstrunnicę z 24 progami, ozdobioną markerami ptaków z masy perłowej oraz święcącymi w ciemności kropkami na górnej krawędzi.

Najważniejszym elementem gitary są sygnowane pickupy DiMarzio Dusty Waring, zapewniające brzmienie od krystalicznie czystego po potężny przester idealnie sprawdzający się przy ciężkich riffach. Układ elektryczny tworzy jeszcze 5-pozycyjny przełącznik oraz pokrętła głośności i tonów.


Głównym elementem osprzętu jest czarny mostek tremolo Floyd Rose "Original" wspomagany blokowanymi kluczami PRS Phase III . PRS Dustie Waring Floyd Custom 24 nie jest limitowany w liczbie sztuk, jednak zamówienia na ten model składać można jedynie w okresie od 8 października do 15 grudnia 2014 roku.

www.fxmusic.pl
www.prsguitars.com