Blackstar Series One

Newsy
Pozostałe artykuły marki BLACKSTAR
Blackstar Series One

Nowa linia produktów firmy Blackstar Amplification nosi nazwę Series One. W jej skład wchodzi combo 45W, oraz heady 100W i 200W...

Nową serię wzmacniaczy - Series One - zaprezentowano na targach Musikmesse 2009. Wzbudziły one sensację zarówno wśród zwykłych odwiedzających, jak i profesjonalnych muzyków, goszczących na imprezie. Wystarczającą rekomendacją dla nowych Blackstarów jest fakt, że James Hetfield (Metallica) od razu zamówił dla siebie dwa takie wzmacniacze w wersji head.

Na pokładzie znajdziemy rewolucyjny system ISF (Infinite Sound Feature) umożliwiający przestrajanie charakterystyki wzmacniacza od brytyjskiej do amerykańskiej. Jednakże najważniejszą nowinką zastosowaną w Blackstar Series One jest system DPR (Dynamic Power Reduction), będący swego rodzaju ulepszonym "power breakerem", dzięki któremu można płynnie zmniejszać moc wyjściową wzmacniacza aż do 10%, bez utraty harmonicznych i dynamiki brzmienia. Dzięki temu z comba 45W uzyskać możemy 4,5W, a z potwora 200W - 20W, przy zachowaniu wszystkich zalet lampowej konstrukcji.

Lampy zastosowane w Series One 45 to 1 x ECC82, 3 x ECC83 i 2 x EL34. Wzmacniacz ten ma dwa kanały - Clean, z trybami Warm (Class A) i Bright (Plexi) oraz Overdrive, z trybami Crunch i Super Crunch. Podobnie w wersji head 100W, gdzie znajdziemy lampy  ECC83 (x3), ECC82 i EL34 (x4). Natomiast Series One 200 uzbrojono w 4 x ECC83, 1 x ECC82, 4 x KT88. Tutaj do dyspozycji mamy cztery kanały. Oprócz już wymienionych, są to dwa kanały z niskim i wysokim tłumieniem wyjścia.

Do wzmacniacza w wersji head dopasowana została kolumna Blackstar Series One 412, zarówno w wersji prostej jak i skośnej, mogąca udźwignać do 240W obciążenia. Zastosowano tu klasyczne głośniki Celestion Vintage 30. Przewidziano możliwość przełączania mono 4ohm lub 16ohm / stereo 2x8ohm.