PRS Brushstroke 24

Newsy
PRS Brushstroke 24

PRS zaprezentował model Brushstroke 24, limitowaną edycję gitary opartą na instrumencie najczęściej używanym obecnie przez Paula Reeda Smitha.

Brushstroke 24 wzorowany jest na osobistej gitarze założyciela słynnej marki, na której Paul nagrywa obecnie w studio i występuje na scenie. Mamy tu do czynienia ze spotkaniem artystycznej wizji i mistrzowskiego wykonania instrumentu.


Limitowana edycja wykorzystuje najbardziej popularny kształt korpusu PRS-a, z mahoniowym tyłem i rzeźbionym topem z klonu wzorzystego. Gitarę wyróżniają unikalne, wyglądające jak pociągnięte pędzlem inkrustacje ptaków 'Brushstroke' na 24-progowej, palisandrowej podstrunnicy. Wklejony, mahoniowy gryf posiada profil 'pattern regular' a na główce znalazł się gustowny, palisandrowy fornir oraz niezawodne, blokowane maszynki PRS Phase III, współpracujące z mostkiem tremolo PRS-a.

Na pokładzie zamontowano dwa hubuckery 408 zapewniające cały przekrój klasowych barw. Poza 3-pozycyjnym przełącznikiem i regulatorami głośności oraz tonów w układzie elektrycznym umieszczono dodatkowo dwa mini-switche, rozłączające cewki każdego z pickupów.

PRS Brushstroke 24 zostanie wyprodukowany w maksymalnej liczbie 200 egzemplarzy i dostępny będzie w kilku opcjach kolorystycznych, jak Faded Whale Blue, Black Gold, Aquableux, Jade, Blood Orange, Obsidian, Red Tiger czy Violet.

www.fxmusic.pl
www.prsguitars.com