PRS S2 Semi-Hollow

Newsy
PRS S2 Semi-Hollow

Z okazji pierwszej rocznicy serii S2, PRS powiększył nową rodzinę instrumentów o trzy modele z korpusami typu semi-hollow: S2 Mira Semi-Hollow, S2 Custom 22 Semi-Hollow i S2 Singlecut Semi-Hollow.

Gitary bazują na poprzednikach z serii S2 i produkowane są w USA z zachowaniem najwyższych norm jakościowych firmy. Wszystkie modele posiadają wklejane, mahoniowe gryfy, palisandrowe podstrunnice oraz skalę 25".


Pierwsza w szeregu S2 Mira Semi-Hollow posiada mahoniowy korpus z wydrążoną w górnej części komorą rezonansową. Pickupy S2 Mira w wersji Treble i Bass oferują niższy poziom sygnału oraz ciepłe, pełne harmonicznych brzmienie o znakomitej dynamice i klarowności. Podobnie jak w modelu Custom 22, przetworniki sterowane są 3-pozycyjnym przełącznikiem oraz potencjometrami głośności i tonów z możliwością rozłączania cewek. Osprzęt S2 Mira Semi-Hollow tworzy stały mostek PRS Stoptail oraz blokowane klucze PRS S2.

PRS S2 Custom 22 Semi-Hollow to instrument inspirowany klasyką oraz modelem Custom 22. Na mahoniowym korpusie znalazł się top z klonu wzorzystego z otworem rezonansowym w kształcie litery 'f'. Zamontowano tu opatentowany mostek tremolo PRS'a oraz humbuckery S2 #7 Bass i Treble, oferujące ciepłe brzmienie w stylu vintage.

Ostatni z nowych modeli, S2 Singlecut Semi-Hollow posiada mahoniowy korpus z pojedynczym wcięciem oraz klonową płytę wierzchnią z charakterystyczną dla konstrukcji semi-hollow, pojedynczą 'f-ką'. Konfigurowane 3-pozycyjnym switchem humbuckery S2 #7 Bass/Treble wyposażono w oddzielne pary regulatorów głośności i tonów oraz możliwość rozłączania cewek pickupów potencjometrami push-pull.

www.fxmusic.pl
www.prsguitars.com