Leworęczny PRS 'Lefty' Custom 24

Newsy
Leworęczny PRS 'Lefty' Custom 24

Firma PRS Guitars przygotowała partię gitar Custom 24 dla gitarzystów leworęcznych, dostępnych w 2014 roku w czterech kolorach.

Modele 'Lefty' Custom 24 produkowane są w fabryce PRS-a w Maryland. Klasyczny korpus z dwoma wcięciami wykonany jest z mahoniu oraz rzeźbionego topu z klonu wzorzystego. Na mahoniowym gryfie o skali 25" naklejono palisandrową podstrunnicę z 24 progami, ozdobioną abalonowymi markerami w kształcie ptaków. W osprzęcie znalazł się opatentowany przez PRS system tremolo oraz blokowane klucze Phase III.

Układ elektryczny tworzą tu dwa humbuckery 59/09 w wersji Treble i Bass, sterowane 5-pozycyjnym przełącznikiem pozwalającym na pracę pickupów w trybie single-coil. Pozycja pierwsza przełącznika to humbucker przy mostku, druga - humbucker mostkowy i singiel przy gryfie pracujące równolegle, trzecia - oba humbuckery, czwarta - singiel przy gryfie i singiel mostkowy połączone równolegle oraz humbucker pod gryfem w pozycji piątej. Całość dopełniają wspólne potencjometry głośności i tonów.

PRS Lefty Custom 24 dostępny jest w czterech opcjach kolorystycznych wykończenia: Aquableux, Obsidian, Violet i Blood Orange.

www.fxmusic.pl
www.prsguitars.com