NAMM 2014: Limitowana edycja nowego modelu PRS SE 'Floyd' Custom 24

Newsy
NAMM 2014: Limitowana edycja nowego modelu PRS SE 'Floyd' Custom 24

Dla uczczenia pojawienia się nowej linii gitar SE 'Floyd' Custom 24, PRS zaprezentował limitowaną serię tych instrumentów, dostępną w specjalnych wersjach kolorystycznych.

SE 'Floyd' Custom 24 bazuje na bardzo popularnym modelu SE CU24 i posiada mahoniowy korpus z klonowym topem oraz fornirem z klonu płomienistego. Na mahoniowym gryfie z palisandrową nakładką znalazły się charakterystyczne markery w kształcie ptaków oraz 24 progi. Gitarę napędzają humbuckery SE HFI i Vintage Bass sterowane 3-pozycyjnym przełącznikiem, mające możliwość rozłączania cewek potencjometrem tonów typu push-pull. Na pokładzie zamontowano oczywiście ruchomy, obustronny mostek Floyd Rose 1000.

Pierwszy w serii SE model wyposażony w mostek Floyd Rose oferowany będzie standardowo w dwóch kolorach, Amethyst i Vintage Sunburst. Na targach NAMM 2014 PRS zaprezentował też limitowaną edycję SE 'Floyd' Custom 24, która na rynek europejski wyprodukowana będzie w liczbie 50 sztuk w każdej z dodatkowych, sześciu opcji kolorystycznych - Sapphire, Grey Black, Emerald Green, Amethyst, Black Cherry i Tobacco Sunburst.

Sugerowana cena instrumentu wraz z pokrowcem to 1095 Euro.

www.fxmusic.pl
www.prsguitars.com