Sygnowany PRS SE Zach Myers

Newsy
Sygnowany PRS SE Zach Myers

Do oferty PRS dołączył kolejny model gitary, sygnowany przez gitarzystę Shinedown, Zacha Myersa, wieloletniego użytkownika instrumentów firmy.

Zach już w wieku 15 lat wybrał PRS-a Custom 22, a w 2010 roku pojawił się jego pierwszy, sygnowany model PRS z serii SE. Po miesiącach projektowania i testów, zespół PRS SE wspólnie z Zachem zaprezentował nowy model na 2014 rok, noszący sygnaturę artysty.


PRS SE Zach Myers
posiada mahoniowy korpus z wydrążonymi komorami rezonansowymi oraz klonowy top pokryty fornirem z klonu płomienistego. Pojedynczy otwór w kształcie litery 'f' zapewnia miękki środek pasma oraz naturalny, wewnętrzny pogłos. Mahoniowy, satynowo wykończony gryf o skali 24,5" wyposażono w palisandrową podstrunnicę z 22 progami oraz charakterystycznymi markerami PRS-a.

Za brzmienie odpowiadają dwa humbuckery PRS SE 245 Treble i PRS SE 245 Bass, regulowane 3-pozycyjnym przełącznikiem oraz oddzielnymi potencjometrami głośności i tonów dla każdego przetwornika.

Całość uzupełnia regulowany, stały mostek PRS zintegrowany ze strunociągiem oraz klucze w stylu vintage.

"Gitary PRS towarzyszą mi już od 12 lat. To najlepszy PRS, na jakim kiedykolwiek grałem, i jestem bardzo dumny z tego, że to moja sygnatura," Zach Myers, Shinedown.

www.fxmusic.pl
www.prsguitars.com