PRS Archon - nowy wzmacniacz od PRS-a

Newsy
PRS Archon - nowy wzmacniacz od PRS-a

PRS zaprezentował nowy, hi-gainowy wzmacniacz lampowy Archon, który do swojego arsenału dołączyli już tacy muzycy jak Dustie Waring (Between the Buried and Me), Fredrik Åkesson (Opeth), Mark Tremonti (Alter Bridge i Creed), Emil Werstler (Chimaira) czy Zach Myers (Shinedown).

2-kanałowy PRS Archon oferuje 100W mocy przełączanej na 50W, która generowana jest przez kwartet lamp 6L6GC. Head wykorzystuje najwyższej klasy komponenty oraz ręcznie selekcjonowane lampy. W preampie umieszczono 6 lamp 12AX7, a każdy z kanałów dysponuje oddzielnymi regulatorami VOLUME, TREBLE, MIDDLE, BASS, przełącznikiem BRIGHT oraz potencjometrem MASTER VOLUME. Całość uzupełnia globalna korekcja skrajnych pasm końcówki mocy, DEPTH i PRESENCE.


Kanał Lead posiada 5 stopni wzmocnienia i oferuje pełne, głębokie przesterowanie o ciepłym charakterze. Kanał czysty dysponuje bardzo dużym headroomem i krystaliczną barwą, rzadko spotykaną w konstrukcjach hi-gainowych. Wbudowana szeregowa pętla efektów może być załączana z poziomu footswicha, a umieszczone z tyłu specjalne wejścia pozwalają na regulację biasu lamp bez potrzeby rozbierana obudowy.

"Archon oferuje najlepszy czysty i przesterowany kanał, jaki kiedykolwiek słyszałem w jednym wzmacniaczu. Wpinam się tylko i od razu wszystko gra," mówi Emil Wrestler z zespołu Chimaira.

www.fxmusic.pl
www.prsguitars.com