Limitowane akustyki Cort 20th Anniversary Earth

Newsy
Pozostałe artykuły marki CORT
Limitowane akustyki Cort 20th Anniversary Earth

Cort zaprezentował dwa limitowane modele gitar akustycznych, przygotowane specjalnie z okazji 20-lecia serii Earth.

Gitary kontynuują tradycję serii Earth, która odwołuje się do wyglądu i właściwości starszych instrumentów vintage o kształcie typu dreadnought. Limitowane modele obok kilku specjalnych dodatków posiadają też logo 20th Anniversary w środku otworu rezonansowego.


Cort Earth-LE2 MD
reprezentuje najwyższy model serii i jest obecnie jednym z najdroższych modeli akustycznych w ofercie firmy. Gitara posiada boki i tył z palisandru madagaskarskiego, a rzeźbiony top wykonano z najwyższej klasy świerku Sitka.

3-częściowy, mahoniowo-palisandrowy gryf zaopatrzono w palisandrową podstrunnicę ozdobioną, bogatą, abalonową inkrustacją. Estetykę wzbogaca binding z klonu płomienistego, biegnący dokoła całego instrumentu. Całość uzupełniają siodełka GraphTech TUSQ oraz klucze Gotoha.

Cort Earth 20th, dostępny już w klasycznej dla firmy cenie, posiada boki i tył z australijskiej odmiany blackwood, które wyglądem i właściwościami przypomina hawajskie drewno Koa. Jako płytę wierzchnią zastosowano świerk, a mahoniowy gryf wyposażono w palisandrową podstrunnicę i siodełko GraphTech Nubone XB.

www.megamusic.pl
www.cortguitars.com

Powiązane artykuły