Nowe stompboxy Blackstar LT

Newsy
Pozostałe artykuły marki BLACKSTAR
Nowe stompboxy Blackstar LT

Blackstar Amplification dołączył do oferty serię kompaktowych efektów LT, wśród których znalazł się booster oraz 4 kostki typu overdrive/distortion.

Umieszczone w solidnych, metalowych obudowach stompboxy bazują na uznanej serii HT, oferując klasowe brzmienie o lampowym charakterze i reakcji na dynamikę. Każdy z pedałów może być zasilany wewnętrzną baterią 9V lub pracować na zewnętrznym, opcjonalnym zasilaczu. Wszystkie efekty posiadają buforowany bypass i ciche przełączniki, a modele LT Dist, LT Metal i LT Dual udostępniają autorską, unikalną funkcję ISF pozwalającą na płynną zmianę charakterystyki barwy od brytyjskiej do amerykańskiej.


LT Boost
oferuje regulowane podbicie sygnału z możliwości subtelnej korekcji gałkami TREBLE i BASS. Model LT Drive to klasyczny overdrive odwzorowujący lżej przesterowane brzmienia znane z lampowego pedału HT-Drive. Do kontroli ustawień służą tradycyjne gałki GAIN, VOLUME i TONE.

Blackstar LT Dist dostarcza mocnego brzmienia typu distortion, które obok standardowych gałek może być kształtowane potencjometrem ISF oferując olbrzymie możliwości w znalezieniu własnych ustawień. LT Metal przeznaczony jest dla miłośników najcięższych przesterowań, a regulacja ISF może błyskawicznie przenieść barwę od hi-gainowego, amerykańskiego soundu z wyciętym środkiem do klasycznego, brytyjskiego heavy-metalu.

Nieco większy LT Dual oddaje do dyspozycji dwa oddzielne kanały - overdrive i distortion. Pierwszy pozwala na podbicie sygnału, ocieplenie brzmienia lub uzyskanie nasyconego overdrive. Kanał 2 oferuje barwy od mocnego crunche do rockowych, solowych przesterowań. Tu również na pokładzie znalazła się opatentowana funkcja ISF.

www.soundservice.de
www.blackstaramps.com