Wzmacniacze PRS

Newsy
Pozostałe artykuły marki PRS
Wzmacniacze PRS
Miłośników gitar PRS z pewnością ucieszy premiera wzmacniaczy gitarowych produkowanych pod szyldem Paul Reed Smith

Owoc kilkuletniej współpracy pomiędzy Paulem a mistrzem budowy klasycznych lampowych wzmacniaczy gitarowych Dougiem Sewellem ujrzał światło dzienne podczas tegorocznych targów NAMM. Konstrukcja wzmacniaczy została dosłownie dopieszczona w każdym calu. Oczywiście, tak jak gitary PRS, nowe wzmacniacze są również budowane w całości ręcznie.

{M4_image 0}

Serce, czyli elektronika wzmacniaczy, jest lutowana "zabytkową" jak na dzisiejsze czasy techniką point-to-point, bez użycia obwodów drukowanych na płytkach. Moc wyjściową generują klasyczne lampy dużej mocy EL34 lub 6L6. Dźwięk dobywa się z 12 calowych głośników Celestion Vintage 30 w przypadku comb i dwu głośnikowych kolumn oraz z Celestion G10 Greenback w przypadku kolumny wyposażonej w cztery głośniki. Dla zwolenników nietuzinkowego designu wykończenie zewnętrzne zarówno wzmacniaczy jak i kolumn przedstawia się w typowo amerykańskim, "butikowym" stylu lat '50.

{M4_image 1}

Każdy z trzech modeli wzmacniaczy PRS, mimo iż wyglądają niemalże jednakowo, zdecydowanie różni się od swoich braci brzmieniem i charakterem dźwięku. Serię nowych modeli otwiera Blue Sierra. Wzmacniacz ten to klasyka brzmienia wzorowana na najlepszych brytyjskich i amerykańskich modelach z wyraźnym akcentem w stronę dzwoniących teksańskich tonów. Poziom regulacji gainu został dobrany tak aby dostarczać brzmienie od czystego przejrzystego cleanu do delikatnego draivu. Dźwięk generowany przez Blue Sierrę jest niesamowicie przestrzenny i selektywny.

{M4_image 2}

Model Dallas to już zdecydowanie bardziej amerykański ton lamp 6L6 z charakterystycznym akcentem sprężynowego pogłosu. Brzmienie tego wzmacniacza to słodkie bogate tony wysokie z wyraźnym okrągłym środkiem przechodzącym w miękki bas. W tej konstrukcji zdecydowanie bardziej zaakcentowano czyste brzmienie, pozostawiając tylko delikatny overdrive przy maksymalnym ustawieniu gainu.

Serię wzmacniaczy PRS zamyka konstrukcja nazwana Original Sewell. Jest to czysta esencja najbardziej charakterystycznego amerykańskiego brzmienia lat 50-tych z kompleksowym ujęciem tonu i ubogacających składowych harmonicznych. Dźwięk powstały dzięki temu podejściu jest gładki i aksamitny z zachowaniem pełnej artykulacji oraz wyrazistości przypominającej momentami śpiewny wokal.

Nowe produkty PRS usłyszymy już wkrótce na nagraniach Dereka Trucksa oraz Davida Grissoma, którzy już pracują na wzmacniaczach zarówno na scenie jak i w studio.

 

Więcej informacji:
www.prsguitars.com oraz:
www.fxmusic.pl/firma/84/aktualnosci.html

Dystrybutor: FX Music
www.fxmusic.pl

tel./fax +48 (084) 639 39 65
ul. Piłsudskiego 53
22-400 Zamość

 

(K. I.)