Rebelia TC Electronic

Newsy
Pozostałe artykuły marki TC ELECTRONIC
Rebelia TC Electronic
Firma wprowadza na rynek nowy amp basowy - RebelHead450 oraz kolumny RebelStack 210/212

{M4_image 0}TC Electronic jest bardzo podekscytowane swoim nowym produktem. Przytoczmy więc na początek wypowiedź firmy:

"Basiści, nadszedł czas by przebić się przez mix! Oto RebelHead450 oddający Wam głos. Od momentu gdy doświadczycie jego brzmienia, świeżej mocy i jego wielu fenomenalnych cech, zrozumiecie, że basowy zespół w TC Electronic dostarczył Wam, basistom, to czego zawsze pragnęliście: system nagłośnieniowy bez kompromisów.

Z dekadami doświadczeń przy budowie wzmacniaczy i obróbce sygnału, żadna inna firma nie mogłaby dostarczyć takiej mocy, elastyczności i brzmienia w basowym systemie wzmacniającym. W TC Electronic, basowe bogactwo zostało stworzone dla basistów, przez basistów. Gromadziliśmy latami doświadczenie, zarówno na trasach koncertowych, jak i w studiu. Po niezliczonych godzinach grania, szlifowania oraz skrupulatnego słuchania, zrozumieliśmy naprawdę Wasze potrzeby i pragnienia, które pojawiają się na koncertach, próbach czy w studiu. Jesteśmy dumni, mogąc dostarczyć Wam innowacyjny RebelHead450, który zdefiniuje Bass Amp 2.0."

RebelHead450 to głowa o wymiarach 275 x 290 x 66 milimetrów, wadze 4,5 kilograma i mocy 450 wat (800 wat w szczycie) z pełną repliką brzmienia lampowego. Oznacza to, że emulowane jest brzmienie kompletnego zestawu, składającego się z lampowego przedwzmacniacza i lampowej końcówki mocy.

{M4_image 1}

Wejście(INPUT) dostosowane jest do pracy z każdym rodzajem pasywnych i aktywnych przetworników. Obok znajduje się gałka GAIN, którą ustawiamy poziom wejścia tak, by nie zapalała się dioda przeciążenia. Tym samym potencjometrem regulujemy parametry kompresora wielozakresowego - SpectraComp - aktywowanego przyciskiem SHIFT, znajdującym się w górnej, prawej części panelu. Pozwala on na niezależne kontrolowanie kompresji pasma niskiego, środkowego i wysokiego. Dalej na prawo umieszczono sekcję equalizera: BASS, LO-MID, HI-MID i TREBLE. Po aktywowaniu przycisku SHIFT, centralne częstotliwości tych potów mogą być dostosowane do do indywidualnego pasma instrumentu, dzięki czemu equalizer będzie miał optymalną skuteczność. Na prawo od EQ umieszczono pot TUBETONE, regulujący intensywność lampowej emulacji, od lekkiego podbicia do overdrive. Ta sama gałka, po aktywacji przycisku SHIFT, służy do ustawienia indywidualnego poziomu presetów.

Dodatkowo, zintegrowany z headem TUNER pozwoli na dyskretne dostrojenie instrumentu w każdej sytuacji i w dowolnej chwili, bez potrzeby dźwigania ze sobą dodatkowych urządzeń.

Ukręcone przez siebie barwy, użytkownik może przechowywać w presetach, w trzech bankach pamięci. Jest to niezwykle przydatne, ponieważ często zdarza się, że podczas jednego koncertu używamy kilku gitar, o różnych parametrach i brzmieniu.

{M4_image 2}

Na tylnym panelu także znajdziemy wiele przydatnych opcji. Na pokładzie znajdziemy także wejścia "AUX IN", dzięki którym możemy do wzmacniacza podłączyć odtwarzacz mp3, iPoda, czy chociażby telefon i ćwiczyć z muzyką. Dodatkowym atutem jest w tym wypadku preset wzmacniacza słuchawkowego z symulacją kolumny, który jest wysokiej jakości modelem zaczerpniętym prosto ze słynnego Studio Konnekt 48. Bardzo przydatnym dodatkiem może się też okazać komplet we/wy INSERT PRE/AMP, mogący służyć jako zewnętrzna, szeregowa pętla wpinana pomiędzy przedwzmacniacz i końcówkę mocy.

 

Więcej informacji:
www.tcelectronic.com

Dystrybutor: Audiostacja
WWW: www.audiostacja.pl
ul. Główna 20A
03-113 Warszawa
Tel.: (0-22) 616 13 86
Fax: (0-22) 616 13 94
E-mail: info@audiostacja.pl

 

(K. I.)

 

 


Zobacz więcej - fragment demonstracji wzmacniacza podczas targów Winter NAMM 2009: