Fret-King Black Label Corona GWR Gregg Wright

Newsy
Pozostałe artykuły marki FRET-KING
Fret-King Black Label Corona GWR Gregg Wright

Fret-King na styczniowych targach NAMM zaprezentował nowy model gitary sygnowany nazwiskiem Gregga Wrighta, gitarzysty współpracującego w latach 80. z Michaelem Jacksonem i Mickiem Fletwoodem.

Gregg Wright udzielał się na wielu nagraniach bluesowych legend, był także gitarzystą wspierającym na koncertach i płytach takie sławy jak Michael Jackson czy Mick Fletwood.

 

Fret-King Black Label Corona GWR jest efektem współpracy artysty z długoletnim przyjacielem, założycielem Fret-King, Trevem Wilkinsonem, który podjął się odtworzenia ulubionej gitary Gregga, utraconej podczas jednej z tras koncertowych Michaela Jacksona.

 

Instrument zbudowany jest w oparciu o standardowy model Corony z serii Black Label i łączy najwyższej klasy materiały i innowacyjne rozwiązania z wyjątkowym designem i klasycznym brzmieniem vintage.

 

Black Label Corona GWR posiada 3-częściowy korpus z amerykańskiej olchy, do którego przykręcono klonowy gryf z klonową podstrunnicą o promieniu 17". Zastosowano tu grafitowe siodełko, zapewniające wspólnie z kluczami Wilkinson WJ07 E-Z Lok wzorową stabilność stroju.

 

W gitarze zamontowano ruchomy mostek wibrato Wilkinson WVC, a w układzie elektrycznym znalazły się 2 single Wilkinson WHS i humbucker Wilkinson WP90, sterowane 5-pozycyjnym przełącznikiem oraz potencjometrami VOLUME, TONE, TONE z zamontowanym systemem Vari-coil. To autorskie rozwiązanie pozwala przy pomocy jednej z gałek płynnie zmieniać humbucker w singiel, wyciszając stopniowo jedną z cewek przetwornika.

 

www.audiostacja.pl
www.fret-king.com