Fret-King JDD Jerry Donahue

Newsy
Pozostałe artykuły marki FRET-KING
Fret-King JDD Jerry Donahue

W ofercie marki Fret-King, za którą stoi znakomity lutnik Trev Wilkinson, pojawił się kolejny model sygnowany przez Jerry'ego Donahue, zaprezentowany na ostatnich targach NAMM w Anaheim.

Należący do serii Black Label Fret-King JDD (Jerry Donahue-Duncan) wyposażony został w sygnowane przez gitarzystę pickupy Seymour Duncana, model APS-2JD przy gryfie i specjalnie zaprojektowany APTL-3JD pod mostkiem.

Korpus instrumentu wykonano z dwóch kawałków amerykańskiej olchy, na które naklejono naturalnie wykończony i ozdobiony czarnym bindingiem top z jesionu. Klonowy gryf o profilu 'soft V' w połączeniu z radiusem podstrunnicy 7,25" zapewnia ponadprzeciętną wygodę gry w akordach oraz prawdziwy, vintage'owy feeling.

Oba single obsługiwane są 5-pozycyjnym przełącznikiem, który dzięki wsparciu customowego układu elektrycznego umożliwia ustawienie całej palety rasowych brzmień - od ciepłego jazzu, przez twangowe barwy country po blues-rockowe klimaty. Całość uzupełnia osprzęt Wilkinsona - klucze WJ05 i mostek WTBS. Do gitary dołączony jest bardzo solidny, wzmacniany pokrowiec.

www.audiostacja.pl
www.fret-king.com