Fret-King Black Label Elise 'JE'

Newsy
Pozostałe artykuły marki FRET-KING
Fret-King Black Label Elise 'JE'

Na ostatnich targach Musikmesse Fret-King zaprezentował nowy model gitary Elise 'JE' sygnowany przez jazz-rockowego gitarzystę Johna Etheridge'a.

Instrument należący do serii Black Label powstał przy ścisłej współpracy znakomitego gitarzysty, który w swojej bogatej karierze współpracował z takimi artystami jak Stephane Grappelli, John Williams, Dizzy Gillespie, Yehudi Menhuin, Nigel Kennedy i oczywiście legendarną grypą z nurtu jazz/rock fusion, The Soft Machine.


Fret-King Black Label Elise 'JE'
posiada korpus z mahoniu z centralnym blokiem i komorami rezonansowymi, a rzeźbioną płytę wierzchnią wykonano z drewna klonowego. Specjalnie profilowane wcięcie dolnego rogu zapewnia lepszy dostęp do najwyższych progów. Wykończony w naturalnym, bursztynowym kolorze korpus zdobi oryginalny binding oraz hebanowy pickguard. Mahoniowy gryf z 45 milimetrowym, grafitowym siodełkiem zaopatrzono w hebanową podstrunnicę z 22 progami medium jumbo, ozdobioną perłowymi, prostokątnymi markerami.

W osprzęcie znalazł się mostek tune-o-matic z wykonanym w stylu retro, hebanowym strunociągiem, który został przykręcony do korpusu. Struny przechodzą też w tym miejscu przez centralny blok korpusu, zapewniając bardzo dobre zbalansowanie naprężenia oraz lepsze przeniesienie wibracji. Układ elektryczny tworzą dwa humbuckery Wilkinson WVC, wspierane obok standardowej regulacji autorskim systemem Vari-coil, pozwalającym na płynną zmianę humbuckerów w single.

www.audiostacja.pl
www.fret-king.com