PRS Neal Schon Signature

Newsy
PRS Neal Schon Signature

Gitarzysta Journey, Neal Schon dołączył do rodziny artystów PRS-a z dwoma sygnowanymi modelami NS-14 i NS-15.

Neal bezpośrednio zaangażował się w opracowanie niemal każdego aspektu instrumentów, od stylizowanych otworów "f" po zastosowany osprzęt.

Model NS-14 reprezentuje zupełnie nowy design wykorzystujący 14-calowy, mahoniowy korpus semi-hollow z pojedynczym cutawayem i mocowaniem gryfu umożliwiającym komfortowy dostęp do najwyższych progów. Rzeźbiona płyta wierzchnia wykonana jest klonu wzorzystego. Mahoniowy gryf posiada palisandrową nakładkę z 22 progami.


Korpus PRS NS-15
typu hollow oparty jest na limitowanym modelu Neala z serii Private Stock, zaprezentowanym na początku 2012 roku. Zastosowano tu mahoniowe boczki, tył z klonu falistego oraz rzeźbiony, świerkowy top. Na klonowym gryfie naklejono hebanową nakładkę wyposażoną w 22 progi.

Charakterystycznym elementem obu gitar są mostki tremolo Floyd Rose, będące już znakiem firmowym Schona, po raz pierwszy pojawiające się w linii PRS Core. Układ elektryczny obu gitar wykorzystuje zestaw 2 humbuckerów - 57/08 Treble i 57/08 Bass - sterowanych 3-pozycyjnym przełącznikiem oraz potencjometrami VOLUME i TONE.


"Uwielbiam nowe modele PRS NS-14 i NS-15. Miałem przyjemność uczestniczyć w opracowywaniu tych piękności. Mają niewielką wagę, wspaniałe brzmienie i niesamowitą grywalność. To jedne z najlepszych gitar, na których kiedykolwiek grałem. Musicie je koniecznie wypróbować." - Neal Schon, Journey.

www.fxmusic.pl
www.prsguitars.com