Fender Road Worn

Newsy
Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Road Worn
Nowa linia Fendera - Road Worn - skierowana jest do tych, którzy szukają "mojo" zaklętego w starych i zgranych gitarach.

Instrumenty z serii Road Worn wyglądają po wyjściu z fabryki tak jakby przegrano na nich kilkadziesiąt tras koncertowych. Dla zwykłego zjadacza chleba jest to nonsens, ale my, gitarzyści, uwielbiamy mojo i duchy zaklęte w zgranych gitarach, przywodzące na myśl dźwięki i muzyków, którzy byli przed nami. Dotychczas opcja "relic" dostępna była jedynie w Custom Shopie Fendera. Teraz dostajemy do dyspozycji zdarte w trasie: Stratocastery '50s i '60s, Telecastery '50s, a także '50s P BASS i '60s J BASS.

'50s Stratocaster to gitara z olchowym korpusem i jednoczęściowym gryfem klonowym wyprofilowanym w lekkie "V". Korpus wykończono lakierem nitrocelulozowym. Na podstrunnicy o radiusie 7.25" (184mm) nabito 21 progów 6105 Narrow Jumbo. Przystawki to 3x Tex-Mex Single Coil.

'60s Stratocaster to gitara z olchowym korpusem i klonowym gryfem o profilu "C". Korpus wykończono lakierem nitrocelulozowym. Na palisandrowej podstrunnicy o radiusie 7.25" (184mm) nabito 21 progów 6105 Narrow Jumbo. Przystawki to 3x Tex-Mex Single Coil.

'50s Telecaster to gitara z olchowym (kolor Sunburst) lub jesionowym (kolor Natural) korpusem i jednoczęściowym, klonowym gryfem o profilu "C". Korpus wykończono lakierem nitrocelulozowym. Na podstrunnicy o radiusie 7.25" (184mm) nabito 21 progów 6105 Narrow Jumbo. Przystawki to 2x Tex-Mex Single Coil.

'50s Precision Bass to gitara z olchowym korpusem i jednoczęściowym, klonowym gryfem o profilu "C". Korpus wykończono lakierem nitrocelulozowym. Na podstrunnicy o radiusie 7.25" (184mm) nabito 20 progów Vintage. Skala instrumentu wynosi 34" (864 mm). Przystawka to Precision Bass Split Single-Coil. Oprócz wykończenia widocznego na zdjęciu, bas ten występuje w kolorze Red (czerwonym).

'60s Jazz Bass to gitara z olchowym korpusem i jednoczęściowym, klonowym gryfem o profilu "C". Korpus wykończono lakierem nitrocelulozowym. Na palisandrowej podstrunnicy o radiusie 7.25" (184mm) nabito 20 progów Vintage. Skala instrumentu wynosi 34" (864 mm). Przystawki to 2x Vintage Alnico Magnet Jazz Bass Single Coil. Oprócz wykończenia widocznego na zdjęciu, bas ten występuje w kolorze Sunburst (tzw. przypalanka).

 

Więcej informacji: www.fender.com

Dystrybutor - APLAUZ
www.aplauzaudio.pl
aplauz@aplauzaudio.pl
ul Graniczna 19
05-092 Łomianki
(0-22) 751 42 39

 

(K. I.)

 

 


Zobacz więcej - firmowy klip reklamowy serii Road Worn:

 

Demonstracja www.ProGuitarShop.com: