Blackstar HT-5

Newsy
Pozostałe artykuły marki BLACKSTAR
Blackstar HT-5
Nowa seria wzmacniaczy o
małej mocy firmy Blackstar będzie nosiła nazwę HT-5

Po tym jak wzmacniacze Blackstar Artisan i lampowe przestery HT zebrały słowa pochwały od całej europejskiej prasy fachowej, w ofercie firmy Blackstar pojawi się nowa seria HT-5, która trafi do sklepów w listopadzie. W skład serii wchodzą:

  • lampowy head HT-5 o mocy 5 W
  • mini stack złożony z lampowej głowy HT-5 o mocy 5 W i dwóch kolumn zaopatrzonych w jeden głośnik o średnicy 10 cali
  • lampowe combo HT-5 o mocy 5 W
{M4_image 0}

Blackstar HT-5 jest w pełni lampowym wzmacniaczem do zastosowania w studiu lub we własnych czterech ścianach. Łączy w sobie brzmienie i rozwiązania znane z wielokrotnie wyróżnianych lampowych efektów HT czego efektem są dwukanałowe (przełączanie także za pomocą kontrolera nożnego) wzmacniacze typu head i combo. Zgłoszony do opatentowania układ ISF (Infinite Shape Feature) dba o niezwykle elastyczną regulację barwy, która obejmuje całe spektrum brzmień lampowych, od amerykańskich po brytyjskie.

Aby zrobić z HT-5 idealne narzędzie do pracy w domu i w studiu, seria Blackstar HT-5 została już z założenia tak skonstruowana, aby wzmacniacze nawet przy minimalnej głośności brzmiały mocno i potężnie. By było to możliwe, inżynierowie firmy Blackstar opracowali całkowicie nową topologię lampowych końcówek mocy. Zastosowana w HT-5 końcówka pracuje w zredukowanej pod względem osiągów architekturze Push-Pull, oferującej taką samą siłę przebicia co tradycyjna końcówka 100-watowa jednakże przy zdecydowanie niższym poziomie głośności! Klucz do tego leży w konfiguracji Push-Pull podwójnej triody 12BH7, która generuje moc wyjściową 5 W i wyróżnia się pełnymi typowymi dla lampy tonami wysokimi i kompresją.

Wzmacniacze HT-5 zostały ponadto wyposażone w wyjście z wysokiej jakości emulacją zestawu głośnikowego, dzięki czemu zwiększone są wyraźnie możliwości wykorzystania wzmacniaczy podczas nagrywania, a przed gitarzystami otwiera się okazja aby nagrać bezpośrednio zachwycające brzmienie lampowe albo po prostu odsłuchiwać je poprzez słuchawki. Układ symulacji zestawu głośnikowego może emulować, w zależności od wyboru, gitarową paczkę 2x12" lub 4x12".

Do tego dochodzi pętla efektów z przełączanym poziomem pracy, a także wyjścia dla dodatkowych zestawów głośnikowych (16 i 8 Ohm).

Więcej informacji: www.blackstaramps.co.uk

 

Dystrybutor: Sound Service GmbH
WWW: www.sound-service.eu
Am Spitzberg 3
15834 Rangsdorf
HRB Berlin 20782
Tel.: 033-708 933 -0
Fax.: 033-708 933 -189