Nowe gitary PRS z ekskluzywnej serii Collection Series IV już dostępne

Newsy
Nowe gitary PRS z ekskluzywnej serii Collection Series IV już dostępne

Przedstawiona pod koniec 2011 roku linia gitar PRS Collection Series produkowana jest w limitowanych ilościach przez zespół PRS Private Stock, zajmujący się wytwarzaniem topowych instrumentów firmy.

Każda seria zawiera jedną gitarę elektryczną i akustyczną, które zbudowane są z najwyższej klasy materiałów, niedostępnych często dla innych instrumentów firmy. W czwartej odsłonie PRS Collection Series znalazły się kolejne 2 niebanalne gitary: Series IV Collection Brent Mason Electric i Series IV Collection Grand Acoustic.

Model PRS Brent Manson ma korpus wykonany z lekkiego mahoniu oraz top z klonu falistego. Na gryfie Pernabuco o skali 25" znajduje się podstrunnica z egzotycznego drewna African Blackwood z nabitymi 22 progami. Osprzęt stanowią blokowane klucze Phase III z pozłacanymi, anodyzowanymi główkami oraz mostek PRS Tremolo. Elektronikę stanowią dwa sygnowane humbuckery PRS 408 Bass. Instrument wykończony jest w miodowym kolorze Faded McCarty Sunburst i posiada naturalny binding.

Gitara akustyczna Series IV Collection Grand Acoustic ma 16" korpus z krzyżowym, hybrydowym ożebrowaniem. Boki i tył wykonane są z honduraskiego palisandru, a płyta wierzchnia z europejskiego świerku. Hebanowa rozeta jest bogato zdobiona kilkoma rodzajami abalonu oraz 14-karatowym złotem. Gitara posiada klonowy binding oraz zdobiona jest kolorową masą perłową, a zamontowany mostek wykonany jest w całości z hebanu. Szeroki gryf typu Pernambuco, zdobiony kością słoniową, abalonem i złoceniami, ma hebanową podstrunnicę z 21 progami. Całość uzupełniona jest przez customowy pickup i elektronikę PRS oraz klucze Robson z główkami z kości.

www.prsguitars.com
www.fxmusic.pl