Kemper Profiling Amplifier to firma wytwarzająca całkowicie nowatorski i przełomowy wzmacniacz gitarowy oparty na technologii cyfrowej.

Kemper Profiling Amplifier już na starcie pomyślany był jako urządzenie mające pobrać brzmienie omikrofonowanego wzmacniacza lampowego, i dokładnie je odwzorować. Nie mamy tu do czynienia z modelingiem, w którym jak największa ilość parametrów opisywana jest poprzez programowane algorytmy. Kemper pobiera dokładny obraz brzmienia i przetwarza na cyfrowy odpowiednik.

Cały proces nazywa się profilowaniem, którego dokładne działanie jest oczywiście najściślej skrywaną tajemnicą pomysłodawcy i producenta, Christopha Kempera. Pomysł jest w istocie nowatorski, a wszelkie doniesienia i opinie świadczą o tym, że doskonale sprawdza się w praktyce. Christoph Kemper nie jest nowicjuszem, jeśli chodzi o muzyczny sprzęt elektroniczny. Jego firma od 15 lat zajmuje się produkcją doskonałych syntezatorów Access Virus. Nie będąc gitarzystą, zawsze fascynował się gitarowym brzmieniem i kilka lat temu podjął decyzję o zmierzeniu się z problemem dokładnego odwzorowania dynamiki i brzmienia lampowych wzmacniaczy gitarowych.