Nowa kolumna Kemper Kabinet i głośnik Kemper Kone

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki KEMPER
Nowa kolumna Kemper Kabinet i głośnik Kemper Kone

Firma Kemper zaprezentowała nową kolumnę wyposażoną w głośnik Kemper Kone i dedykowaną do wzmacniaczy Kemper Profiler.

Kolumna Kemper Kabinet powstała z myślą o wzmacniaczach Profiler i została wyposażona w głośnik Kemper Kone oraz specjalną technologię firmy (Profiler Speaker Imprint Technology (SIT)), która umożliwia cyfrowe nakładanie różnych charakterystyk głośnika, a w rezultacie uzyskanie aż 19 różnych typów brzmień - wszystko w obrębie jednej kolumny.

Kemper Kone to dwunastocalowy, pełnozakresowy głośnik, zaprojektowany dla Kempera przez firmę Celestion. Jest on kontrolowany i napędzany przez procesor Kemper Profiler DSP w celu uzyskania ultraliniowej, pełnozakresowej odpowiedzi, z wykorzystaniem algorytmu DSP. W przeciwieństwie do konwencjonalnej idei systemu pełnozakresowego, charakterystyka promieniowania Kemper Kone została zawężona do fizycznych właściwości klasycznego głośnika gitarowego. Dzięki temu jego pełnozakresowe brzmienie ma wyraźny charakter głośnika gitarowego, inaczej niż w przypadku zwykłych głośników PA czy monitorów.

Wśród cyfrowych "nakładek" głośnika znalazł się szeroki wybór dobrze znanych brzmień Celestion, a także kilka rzadkich i bardzo szczególnych głośników. Wraz z przyszłymi aktualizacjami systemu będą dodawane kolejne brzmienia. Przełączenie z trybu pełnego zakresu w tryb Speaker Imprint Mode następuje przy użyciu funkcji Monitor CabOff. W celu wykorzystania cyfrowych możliwości kolumny, musi ona pracować wyłącznie ze wzmacniaczem Profiler.

Kemper Kabinet może być zasilany przez wzmacniacz Profiler PowerHead lub PowerRack, a także przez zewnętrzny zasilacz. Wykorzystując wzmacniacz stereo i dwie kolumny Kemper Kabinet możliwe jest uzyskanie brzmienia stereo.

Kemper Kone dostępny jest również jako zastępczy głośnik do już istniejących kolumn gitarowych i oferowany przez markę pojedynczo, a także w setach po dwie i cztery sztuki, dla układów 2x12", a nawet 4x12".

Kemper Kabinet waży 11,30 kg, jego wymiary to 42 cm x 51 cm x 23 cm (W x S x G), a impedancja 4 Ohm.

https://www.kemper-amps.com/