Nowa wersja oprogramowania oraz RigManager dla procesora i wzmacniacza Kemper Profiler

Newsy
Pozostałe artykuły marki KEMPER
Nowa wersja oprogramowania oraz RigManager dla procesora i wzmacniacza Kemper Profiler

Na targach NAMM Kemper Amps zaprezentował długo oczekiwany program RigManager dla wielokrotnie nagradzanego wzmacniacza i procesora Kemper Profiler, pozwalający na wygodne przeglądanie i zarządzanie tysiącami dostępnych brzmień.

RigManager również płynnie integruje się z platformą RigExchange, udostępniającą tysiące rigów dla Kempera, tworzonych przez każdego z użytkowników. Program po podłączeniu Kempera przez USB z komputerem umożliwia szybkie pobieranie, odsłuchiwanie oraz późniejsze katalogowanie, bardzo wygodne przeszukiwanie i oznaczanie pojedynczych, bądź pogrupowanych kilku brzmień.

RigManager dostępny będzie już wkrótce na komputery PC. Wersja na Maca ukaże się nieco później w tym roku.

Przygotowana jest też nowa, bezpłatna wersja oprogramowania 2.3, w której znalazło się kilka nowości, m.in. równoległe przetwarzanie brzmienia dla gitary basowej, gdzie odseparowany został bazowy sygnał instrumentu od barwy wzmacniacza czy nałożonego efektu. Możliwe jest włączenie w tor z sygnałem basu np. efektów Stomp C i D, i jednoczesne, równoległe poprowadzenie barwy efektów Stomp A i B (np. sekcji EQ i kompresora).

Wśród efektów pojawił się znakomicie działający analogowy oktawer, Beat Scanner będący alternatywą dla Tap Tempo i odczytujący tempo na podstawie rytmu uderzenia w struny gitary, parametr Headphone Space, dodający naturalnie brzmiący efekt pomieszczenia w słuchawkach czy dopracowany, profesjonalny Reamping.

www.audiostacja.pl
www.kemper-amps.com