Joel O’Keeffe (Airbourne)
Wywiady
Joel O’Keeffe (Airbourne)

Już w poniedziałek pierwszy z trzech polskich koncertów Airbourne. Z tej okazji Joel O’Keeffe udzielił nam krótkiego wywiadu.

2016-08-12

Logo
Na jakim etapie jesteście z "Breakin’ Outta Hell"?


Logo
Album jest gotowy. Skończyliśmy miksy i mastering.


Logo
Co wg Ciebie jest najmocniejszą stroną tej płyty?


Logo
Na pewno teksty. Tym razem warstwa liryczna odgrywa istotną rolę. Jestem też zadowolony z brzmienia całego zespołu. Cieszę się, że album brzmi surowo, prawdziwie i nie ma na nim ballad (śmiech).


Logo
A jak przebiegł proces twórczy?


Logo
Staraliśmy się uchwycić jak najwięcej tożsamości zespołu na "Breakin’ Outta Hell", czyli czysty rock ‘n’ roll bez zbędnych efektów gitarowych, czy sztuczek studyjnych. Do współpracy przy płycie zaprosiliśmy producenta, Boba Marletta, a za miksy odpowiedzialny jest Mike Fraser.


Logo
Nadal komponujecie podczas tras, w mini studio w tour busie?


Logo
Tak, zawsze pracujemy w ten sposób nad pomysłami, ponieważ po powrocie z tras chcemy być dobrze przygotowani do nagrań i chcemy, by cały proces przeszedł sprawnie. Nowe utwory tworzymy na bieżąco, nie mamy zapasów z poprzednich lat i nie idziemy na łatwiznę.


Logo
Co aktualnie znajduje się w Twoim koncertowym instrumentarium?


Logo
Koncertowy rig niewiele różni się od tego studyjnego. Jak zapewne wiesz, nadal korzystam z headów Marshalla i kolumn tej samej firmy na głośnikach Celestion Greenback. Jeżeli chodzi o gitary, to niewiele się zmieniło, bo nadal gram na moich ulubionych Explorerach Gibsona.


Logo
Nie jesteś przekonany do cyfrowych procesorów typu Fractal, czy Kemper.


Logo
Daj spokój, to brzmi beznadziejnie. To nie są prawdziwe wzmacniacze, a cyfrowy sygnał zawsze pozostanie cyfrą. Modelowane wzmacniacze nie mają startu do lampowych headów. Wolałbym wcale nie nagrywać, niż używać tych urządzeń.


Logo
Wkrótce wystąpicie w Polsce na trzech koncertach. Czy zechciałbyś przekazać parę słów Waszym fanom?


Logo
Damy z siebie wszystko, byście byli zadowoleni z naszych koncertów i chcieli posłuchać nas na żywo kiedyś po raz kolejny.


Rozmawiał: Wojciech Margula