ARS LATRANS Orchestra - 8.10.2021 - Kraków

Relacje

Dariusz Ptaszyński

ARS LATRANS Orchestra - 8.10.2021 - Kraków

ARS LATRANS Orchestra to autorski projekt muzyczny tworzony specjalnie na, organizowany przez Stowarzyszenie ARS LATRANS, interdyscyplinarny festiwal sztuki. Każdego roku kolektyw zaprasza do współpracy kilkunastu muzyków, którzy wspólnie komponują utwory inspirowane tematem festiwalu.


Choć utworów Orkiestry można posłuchać na portalach streamingowych zdecydowanie warto pojawić się na premierowym koncercie podczas festiwalu, tam bowiem Orkiestra zmienia się w wyjątkowy, multidyscyplinarny spektakl muzyczny.

ARS LATRANS Orchestra 2020: Sztuka Miłości

Miłość to dwie strony medalu, ta jasna, ale czasami daje znać o sobie i ta ciemna. Artyści pracowali nad premierą tego spektaklu już ponad rok, od maja 2020 roku. Ten długi czas sprawił, że sztuka jest bardzo dobrze przemyślana, artyści żyją nią jak własnym prywatnym życiem.

Premiera tego niezwykłego spektaklu muzycznego ARS LATRANS Orchestra pt. Sztuka Miłości była się w Klubie Muzycznym Hol w Krakowie 8 października 2022.

Sztuka miłości jest niezwykła, a jej oryginalność i czar polega na tym, że jest ona wszędzie – na scenie i w życiu! W składzie ARS LATRANS Orchestra znajdują się takie znakomitości, jak Odet, Gypsy and the Acid Queen, Piotr Wykurz, Bass Astral, Runforrest, Dybiński i Jakub Wojtas. Role epizodyczne, ale równie ważne, bez których ten spektakl by się nie odbył, przypadły Walusiowi Kraksa Kryzys, Janowi Serce, Smoking Barrelz, Maciejowi Kwarcińskiemu, Clock Machine, Dominice Płonce, ULTRA, Patrick the Pan i Alexowi Clov. Sztuka miłości nie jedno ma imię. Ten spektakl oczaruje każdego widza, niezwykłość przeszywająca się do środka i zaglądająca w głąb duszy ludzkiej, zawsze pragnącej miłości.

Aktorzy:

Aleksandra Dąbrowska (Odet), Grzegorz Wardęga (runforrest), Jakub Wojtas (Clock Machine/Kidei), Kuba Jaworski (Gypsy and the Acid Queen), Kuba Tracz (Bass Astral x Igo), Maciej Kwarciński (Hyper Son), Nikodem Dybiński (dybiński), Piotr Wykurz (Clock Machine/Kidei)