VCPS

VCPS

Gatunek: Rock i punk

Pozostałe recenzje wykonawcy VCPS
Recenzje
2015-03-12
VCPS - VCPS VCPS - VCPS
Nasza ocena:
8 /10

VCPS skrócili nazwę i utwory. To pierwsze, co rzuca się w oczy po wzięciu ich najnowszej EP do rąk.

I o ile skrócenie nazwy nie wyszło im na dobre (Vietcong Pornsurfers było przecież idealne!), to skrócenie utworów - jak najbardziej.

Szwedzka ekipa nagrała chyba najgłośniejszą i najbrudniejszą płytę w całej swojej karierze. Poprzednie wydawnictwa śmierdziały bardziej połączeniem Ramonesów z The Hellacopters, tutaj natomiast mamy mieszankę Motorhead i The Hives. Zwłaszcza brzmienie przywołuje na myśl ich rodaków z drugiej z wymienionych kapel.

Self-titled VCPS to wydawnictwo maksymalnie hitowe - w całej punkowości czuć gdzieś tę przebojowość z refrenów choćby Motley Crue - utwory takie jak "All Bad Things" i "Take It Outside" to prawdziwe killery. Jedynym słabszym punktem jest tak naprawdę nieco wolniejszy "Hold Me".

VCPS powoli wyrabia sobie renomę na europejskiej scenie. Zagrali wiele koncertów i wydali dwie płyty, dzięki czemu ich nazwa coraz częściej przewija się na przeróżnych portalach muzycznych. W tym roku (od 16 do 19 kwietnia) odwiedzą także Polskę.

Chłopaki ze Szwecji na swoim najnowszym wydawnictwie popracowali więc nad kompozycjami, bo w ich przypadku krócej i prościej znaczy lepiej. Popracowali też nad brzmieniem, które w końcu jest autentycznie brudne, a nie quasi-indie-garażowe. Teraz wystarczy jeszcze wywalić z setu wszystkie wolniejsze numery i wyjdzie nam bardzo dobra kapela.

Igor Prusakowski