Zeal & Ardor – nowy singiel i album studyjny

Newsy

Magazyn Gitarzysta

Zeal & Ardor – nowy singiel i album studyjny

Szwajcarscy alchemicy, Zeal & Ardor, z radością ogłaszają premierę nowego album "Zeal & Ardor", który ukaże się 11 lutego 2022 roku za pośrednictwem MVKA.

Na album składa się 14 kompozycji – z każdego poru syczy i sączy się uzsadniona wściekłość – ale to jeszcze nie jest bezlitosna muzyczna chłosta. Dzieło zostało nagrane przez Marca Obrista i Manuela Gagneux w Hutch Sounds, a zmiksowane i zmasterowane przez Willa Putneya w Graphic Nature Audio. Wszystkie piosenki zostały napisane i wykonane (z wyjątkiem perkusji) przez wielojęzycznego frontmana Gagneux, z kilkoma niemieckimi tekstami przemieszanymi z językiem angielskim.

Zeal & Ardor – nowy singiel

Gagneux deklaruje:

Z płytą zatytułowaną w ten sposób dotarliśmy do miejsca, w którym wyobrażałem sobie, że ten projekt właśnie tak powinien brzmieć. Nad tym albumem pracowaliśmy najdłużej  i wierzę, że to słychać. Najważniejszą rzeczą dla nas na tym krążku było to, aby przeniósł Was natychmiast w nasz nastrój, nasz świat. Nawet jeśli nie jest to coś, czego można byłoby od nas oczekiwać,to właśnie o to chodzi na tej płycie. Mieliśmy czas, aby doszlifować to, co naszym zdaniem czyni nas interesującymi i w jakie brzmienie  chcielibyśmy się wgryźć i eksplorować je, dzięki temu, znaleźliśmy nasz dom.  

Home is burning.
Welcome home.

Zespół ujawnił datę premiery albumu, a także zjadliwy i bezkompromisowy utwór "Bow", który znajduje się również na tym krążku.

 

Zeal & Ardor – nowa płyta

Wcześniej tego lata awangardowi ekstremiści udostępnili niepokojący, złowieszczy singiel/video "Run" i wymagającą uwagi piosenkę "Erase". Oba utwory znalazły się również na nowym albumie i będą natychmiast udostępnione fanom, którzy zamówią płytę w przedsprzedaży (wraz z „Bow” i kolejnymi przedpremierowymi singlami).

Lista utworów:

 1. Zeal & Ardor
 2. Run
 3. Death To The Holy
 4. Emersion
 5. Golden Liar
 6. Erase
 7. Bow
 8. Feed The Machine
 9. I Caught You
 10. Church Burns
 11. Götterdämmerung
 12. Hold Your Head Low
 13. J-M-B
 14. A-H-I-L


Album 'Zeal & Ardor' dostępny będzie w następujących formatach:

 • Płyta w wersji cyfrowej
 • CD digipak
 • 140g czarny winyl
 • 140g biały winyl (dostępny tylko w niezależnych sklepach)
 • 180g 45rpm, podwójny czarny winyl, składane opakowanie (deluxe)

Zespół powróci do Wielkiej Brytanii na przełomie maja/czerwca 2022 roku, na wspólną trasę z Meshuggah. Bilety są już w sprzedaży na następujące koncerty, w tym na niezapomnianą noc w londyńskim Royal Albert Hall.

 1. 26.05 - NOTTINGHAM Rock City
 2. 28.05 - MANCHESTER Academy
 3. 29.05 - BRISTOL O2 Academy
 4. 30.05 - GLASGOW Barrowlands
 5. 1.06 - DUBLIN Olympia
 6. 3.06 - LONDYN Royal Albert Hall

Zespół jest też stałym bywalcem największych festiwali (m.in. Montreux Jazz Festival, Download, Lowlands, Wacken, Reading & Leeds, The Great Escape, Primavera Sound, Graspop), w tym roku formacja wystąpi na Hellfest we Francji w 2022, a wkrótce ogłoszone zostaną kolejne festiwale z udziałem grupy.

Powszechnie chwalony drugi album Zeal & Ardor, „Stranger Fruit”, został wydany przez MVKA w 2018 roku, po przykuwającym uwagę na całym świecie, wielomilionowym debiucie „Devil Is Fine”. The Guardian opisywał „Stranger Fruit” jako „niezwykłą i genialną” płytę, Upset określił ją mianem ‘facynującej’, a Metal Hammer zachwalał „czysty muzyczny geniusz”. Rock Sound podsumował, że był to „jeden z wyjątkowych, odważnych i całkowicie poruszających albumów 2018 roku”, a pochwał nie szczędziły i inne media (m.in. Rolling Stone, Kerrang!, Noisey, Alternative Press i nie tylko). Wg brytyjskiej gazety Metro „Stranger Fruit” został albumem roku nr 2 w kategorii cross – genre,(„W tym oszałamiającym połączeniu czarnej amerykańskiej muzyki ludowej i black metalu szwajcarski artysta Manuel Gagneux wpadł na coś naprawdę oryginalnego”). W marcu 2019 roku, po niesamowitym grudniowym występie w Londynie, zespół wydał podwójny album koncertowy „Live In London”. Następnie, w październiku 2020 roku, w trakcie prowokującego i stymulującego 18-miesięcznego okresu głębokiej refleksji, który doprowadził do stworzenia nadchodzącego albumu – zespół po cichu podzielił się samodzielną EP-ką z 6 utworami „Wake Of A Nation”. Ich intensywny trzeci album, krystalizujący wszystko, czym jest zespół, ukaże się w lutym 2022 roku.